Вважаю своїм громадянським обов'язком підтримати журналістів, - Шуфрич став співвласником "Першого Незалежного"

Народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич став співвласником телеканалу "Перший Незалежний". Тож парламентарій відгукнувся на прохання журналістів про захист.

НЕСТОР ШУФРИЧ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ, ГОЛОВА ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ СВОБОДИ СЛОВА
Мною було прийнято рішення прийняти вашу пропозицію. Це для мене велика відповідальність. Правду має бути донесено до наших громадян, і за це ваше право говорити і давати інформацію ми будемо разом боротися. Сподіваюся, що ті принципи, за які ви боролися останні декілька місяців, будуть домінувати у вашій роботі і надалі. Найголовніше - це справедливість.

Напередодні колектив телеканалу "Перший Незалежний" передав голові парламентського Комітету з питань свободи слова Нестору Шуфричу листа. У документі журналісти звернулися до народного депутата з проханням взяти під захист телеканал і дати можливість виконувати свою роботу.


"Наш колектив володіє необхідними професійними навичками для донесення чесної та об'єктивної інформації до громадян України. Але влада позбавила нас можливості транслювати нашу позицію в телевізійному ефірі, намагається заблокувати нас в інтернеті, всіляко заважає нашій діяльності... Ми даємо в ефір не те, що хочеться Банковій, а те, що чекає від журналістів український народ, - правду про стан справ у країні. Сьогодні від нашої спільної діяльності залежить свобода слова в країні. Тільки разом ми поборемо диктатуру".


"Перший Незалежний" було засновано працівниками незаконно закритих владою телеканалів "112 Украина", "Зік" та "Ньзван". І було закрито владою за листом СБУ після першої години ефіру, але канал зберіг своє мовлення в YouTube. Проте Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення продовжується призначення перевірок щодо структури власності. Трудовий колектив мовника сподівається, що підтримка та участь голови Комітету з питань свободи слова унеможливлять незаконний тиск на телеканал. Наразі Нестор Шуфрич став власником 60% "Першого Незалежного", а частка творчого колективу становить 40%.


НЕСТОР ШУФРИЧ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ, ГОЛОВА ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ СВОБОДИ СЛОВА
Я розумію, наскільки це буде непросто, але суспільство об’єднається навколо вашого бажання надавати інформацію, виконувати свою журналістську роботу, і та величезна підтримка міжнародних організацій, зокрема ООН, ОБСЄ,
"Репортерів без кордонів", "Фрідом Хаусу", багатьох інших організацій та окремих політиків, представників Європарламенту - це є свідченням того, що правда на вашому боці.

На своїй сторінці у "Фейсбуці" новий співвласник "Першого Незалежного" зазначив, що мотивом прийняти пропозицію стала беззахисність ЗМІ перед Нацрадою та СБУ.


Усвідомлюю всі ризики, які пов'язані з цим рішенням. Розраховувати на верховенство права, справедливі суди, на жаль, в Україні сьогодні не доводиться. Чесно кажучи, і раніше не дуже доводилося, хоча так, як сьогодні, не було, мабуть, ніколи. Проте вважаю своїм громадянським обов'язком підтримати журналістський колектив у його прагненні говорити правду, якою б вона не була.

Співробітники незаконно закритих телеканалів і сайтів неодноразово проводили акції протесту і зверталися до світових лідерів та міжнародних установ. Безпрецедентні дії української влади з придушення свободи слова було засуджено провідними міжнародними правозахисними та профільними організаціями. Зокрема, Управління Верховного комісара ООН з прав людини назвало це рішенням таким, що суперечить міжнародним стандартам, і закликало відновити мовлення телеканалів та скасувати санкції. Не оминула увагою цезуру в Україні і Моніторингова місія ООН з прав людини - там зазначили, що блокування каналів не тільки порушує права людини, але й вселяє страх та недовіру до інституцій. Численні європейські політики та депутати висловили свою підтримку журналістам закритих ЗМІ. 
Світ упевнений, що цензура, яку запроваджує Зеленський в Україні, насамперед загрожує демократії та процвітанню країни.

Нестор Шуфрич Джерело: ZIK

Інші сюжети