Сестра утримуваної в ОРДЛО українки: Медведчуку не дали можливості повернути наших жінок додому, а надії на владу у нас немає

МАР'ЯНА НЕЩЕРЕТ, ДВОЮРІДНА СЕСТРА УТРИМУВАНОЇ НАТАЛІЇ САВЧЕНКО
Як
із цим жити? А інакше не виходить, як би важко не було. Буває, що опускаються руки, ти плачеш... Але потім ти згадуєш, що їй там важче. Тому встаєш і йдеш далі.

Ця сильна духом жінка - сестра Наталії Савченко, яка вже 4 роки провела у катівнях ОРДЛО з надією, що українська влада поверне її додому.


МАР'ЯНА НЕЩЕРЕТ, ДВОЮРІДНА СЕСТРА УТРИМУВАНОЇ НАТАЛІЇ САВЧЕНКО
Вона народилася, жила, робила, вчилася в місті Луганську. Вона була і є лікарем-гінекологом, 28 серпня 2017 року просто вона не вийшла на зв'язок, ну, телефон було вимкнено. Протягом 5 місяців ми не знали, де вона, що вона. І тільки в січні, за 5 місяців, ми дізналися, що вона перебуває у СІЗО в Луганську і звинувачується в зраді Батьківщині. Ось так ось... Суд минув, суд тривав довгі два роки, і після закінчення суду ми дізналися, що їй присудили 14 років в'язниці.


Однак вже понад 8 місяців Наталія могла бути вдома, адже вона - одна з чотирьох жінок, яких представники ОРДЛО запропонували віддати до України за посередництва голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. Тоді політик звернувся до Служби безпеки України за дозволом на здійснення місії повернення громадян додому, а саме: забезпечити йому і чотирьом переданим особам перехід через КПВВ "Майорськ". Утім дозволу Медведчук не отримав.


МАР'ЯНА НЕЩЕРЕТ, ДВОЮРІДНА СЕСТРА УТРИМУВАНОЇ НАТАЛІЇ САВЧЕНКО
Коли 19 січня як грім серед ясного неба мені зателефонували і сказали: ось ваша сестра в обміні, - я аж заїкатися почала. І ось до останнього я все ж таки сподівалася, вірила, чекала, що ну не може бути, вже ж оголосили, вже їх всіх показали. Ну вже домовляються, нехай домовляються, нехай вирішують. Ось чекала, чекала, чекала. І ось у квітні я вже зрозуміла, що треба чекати чогось іншого.


Влада усіма можливими способами перешкодила процесу повернення полонених. Наприклад, СБУ заборонила польоти літаку Віктора Медведчука. Омбудсмен Денісова заявляє про якісь непідтверджені повернення українців, а голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук взагалі відрапортував про зупинення процесу передання полонених.


ВІТАЛІЙ РОМАНЧЕНКО
ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІТИК
Пан Медведчук настільки глибоко брав участь у цих процесах, що без нього розв’
язати цю проблему, зрушити її з місця неможливо. Тому коли вона його сьогодні навмисно протизаконно тримає під домашнім арештом - це говорить про те, що в такий спосіб влада просто не хоче розв’язувати проблему Донбасу, зокрема громадян, які сьогодні живуть на Донбасі. Це наші громадяни. Якщо у ВВМ виходило звільняти людей з полону, була така можливість, її потрібно було використовувати.


20 січня жінки могли б повернутися до своїх рідних - замість того вже 8 місяців сидять у катівнях ОРДЛО, з надією, що владі не байдуже щодо своїх громадян. За словами Мар'яни Нещерет, після того, як Медведчука посадили під домашній арешт, у неї практично не залишилося надії, оскільки в рамках Мінського процесу звільнення утримуваних осіб не було давно.


МАР'ЯНА НЕЩЕРЕТ, ДВОЮРІДНА СЕСТРА УТРИМУВАНОЇ НАТАЛІЇ САВЧЕНКО
І ЗМІ так всі говорять, і ми розуміємо, що була можливість у Медведчука це робити, його... Знаєте, як багато хто, з ким я спілкуюся, підтримую зв'язок із багатьма, то вони кажуть, що тепер чекати, поки його звільнять, знімуть арешт і він буде щось робити. Але надія на те, що буде щось робити... не дадуть. Тому сьогодні тільки "нормандський формат". Якщо ми раніше могли сподіватися на ТКГ, тому що там вирішувалося, ми дивилися, так, іноді по півроку не було. Але наразі, вибачте, вже півтора року не було обмінів. Тому надії сьогодні на ТКГ немає, там нікому домовлятися.


Громадська та експерта спільнота ще від перших звісток про зрив повернення жінок засудила дії влади. Дехто називав це зрадою українського народу, а дехто - банальними ревнощами влади. Нібито не можуть примиритися, що Медведчук забере собі їхні лаври.


ОЛЕКСІЙ ЯКУБІН
КАНДИДАТ ПОЛІТИЧНИХ НАУК
Мені здається, навпаки, влада мала б - і так і треба було зробити. Скористатися, так, добре, у Віктора Медведчука є можливості, наприклад, допомогти у звільнені в односторонньому порядку. Від України ж нічого не вимагалося. Тобто від України не вимагалося теж звільнити утримуваних осіб. Використати ці можливості, які були. Але влада тут поставилася достатньо ревниво. І це проблемно, тому що, мені здається, корінний інтерес, влада повинна розрізняти свій іміджевий інтерес і корінний. Так от, корінний - у тому, щоб люди поверталися і їх повертали.


І поки влада займається переслідуванням опозиції та утисками інакодумців, полонені українки та їхні родини рахують хвилини до щасливого возз'єднання. І не важливо, хто і як поверне їхніх близьких, головне - щоб вони були живі й поряд


МАР'ЯНА НЕЩЕРЕТ, ДВОЮРІДНА СЕСТРА УТРИМУВАНОЇ НАТАЛІЇ САВЧЕНКО
Тільки-но я про це замислюся, я почну плакати, я почну хвилюватися, я стаю слабкішою, мене залишають сили. Я не дозволяю собі цього. Просто не дозволяю. Тому всіляко думаємо тільки про хороше, що ось станеться це все, ось візьмуть вони й вирішать, що от треба, і тільки людей звільнять і, звичайно, зокрема й мою сестру.

списки полонених полонені обмін полоненими звільнення полонених Джерело: ZIK

Інші сюжети