Є інший шлях. Глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук відреагував на статтю Володимир Путіна

Є інший шлях. Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя " Віктор Медведчук відреагував на статтю Володимира Путіна. Лідер опозиції окреслив головні недоліки нинішнього стратегічного курсу країни і запропонував свій шлях розвитку держави.

Основою держави має бути створення сучасної правової мультикультурної держави, впевнений Віктор Медведчук.

Створення правової мультикультурної держави, пошук свого місця у світових економічних і політичних процесах, а також перехід до ефективного управління економікою. Таку відповідь запропонував голова політради "опозиційної платформи - за життя" Віктор Медведчук на виклики перед Україною, які описав у своїй статті Володимир Путін.

ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ", НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВІКТОР МЕДВЕДЧУК:

- Ми повинні запропонувати таку картину майбутнього нашої країни, при якій воно буде привабливим для представників усіх націй, всіх етнічних груп, які проживають на території України. Зробити так, щоб людям не довелося вибирати між країною і своїми невід'ємними цінностями: мовою, релігією, культурою; зробити країну успішною. І я впевнений, що саме цей рецепт виведе Україну з глухого кута, в який завела нашу країну непрофесійна влада останніх років, що діє під очевидним зовнішнім, західним управлінням і контролем.

Днями на сайті Кремля з'явилася статті Володимира Путіна"про історичну єдність росіян і українців". Російський президент аналізує спільну історію двох народів з часів Київської Русі до наших днів. Путін пише, що Захід поступово втягував Україну в свої геополітичні ігри, створюючи всупереч інтересам український проект "анти-Росія".

ПРЕЗИДЕНТ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ВОЛОДИМИР ПУТІН:

- Західні автори проекту "анти-Росія" так налаштовують українську політичну систему, щоб змінювалися президенти, депутати, міністри, але була незмінною установка на Поділ з Росією, на ворожнечу з нею. Основним передвиборчим гаслом чинного президента було досягнення миру. Він на цьому прийшов до влади. Обіцянки виявилися брехнею. Нічого не змінилося. А в чомусь ситуація на Україні та навколо Донбасу ще й деградувала.

У проекті "анти-Росія" немає місця суверенній Україні, як і політичним силам, які намагаються відстоювати її реальну незалежність. На тих, хто говорить про примирення в українському суспільстві, про діалог, про пошук виходу з виниклого глухого кута, вішають ярлик "проросійських" агентів.

В Україні стаття Путіна отримала широкий резонанс. Однак ставлення до матеріалу виявилося неоднозначним. Тоді як одні політики і експерти критикують російського президента, інші знайшли в матеріалі досить слушні зауваження. Зокрема, Віктор Медведчук на підставі статті Путіна виділив три основні недоліки сучасної української держави: курс на мононаціональну країну, розрив між інтересами влади і народу, а також відмова від прагматичних міркувань.

ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ", НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВІКТОР МЕДВЕДЧУК:

- Держава з нинішньою антиросійською, мононаціональною ідеологією не може служити інтересам свого народу за визначенням. Влада каже, що завдання українського народу – захищати "цивілізовану Європу" від "російських варварів". Але жоден народ довго не може існувати виключно як захисник іншого народу від третього. Історія показує, що в цьому випадку поглинання неминуче. Або тим, від кого захищають, або тим, кого захищають. І немає ніякої альтернативи цьому процесу: або ми захищаємо Європу від Росії, навіть ціною власного існування, або ми захищаємо інтереси свого народу і займаємося розвитком своєї країни, а не приносимо себе в жертву на вівтар європейських і заокеанських інтересів.

Інший шлях для України-це держава на основі прав і свобод, налагодження відносин з Росією і запуск ефективного управління економікою, соціальною сферою і державою. Політологи вже назвали статтю Віктора Медведчука маніфестом до українського народу.

Сергій годний, політолог:

- Це більше до українського народу, це більше для українських еліт, до людей, які мислять і пов'язують себе з Україною, які мріють, щоб Україна відбулася як держава.

Опозиційна платформа - За життя Віктор Медведчук Джерело: ZIK

Інші сюжети