Суд щодо продовження запобіжного заходу Віктору Медведчуку укотре продемонстрував політичну вмотивованість та узгоджену роботу державної репресивної машини проти нього

ZIK

Суд щодо продовження запобіжного заходу Віктору Медведчуку, як і очікувалося, укотре продемонстрував політичну вмотивованість та узгоджену роботу державної репресивної машини проти нього. Після 12-годинного розгляду беззаперечних доводів сторони захисту та величезної кількості процесуальних порушень суддя ухвалив протизаконне та антиконституційне рішення: продовжити домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня.


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Я особисто, як і представники мого захисту, готові до будь-якого рішення, тому що ми добре розуміємо, що це черговий етап боротьби. І цей етап закінчився ось таким рішенням. Рішення несправедливе, рішення не врахувало доводів захисту, рішення побудовано на порушеннях Кримінально-процесуального кодексу і в частині подання клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, позаяк прокуратура, у тому числі генеральний прокурор, могла подати це клопотання не пізніше, ніж за десять днів до закінчення домашнього арешту, а цей строк закінчувався 29 червня. Цього зроблено не було, і це те грубе порушення, яке тягне нерозгляд або відмову в розгляді клопотання про продовження запобіжного заходу. І адвокати, які здійснюють мій захист, учора посилалися на численну конкретну судову практику судів із різних регіонів України, які саме таким чином виконували цю норму Кримінально-процесуального законодавства.

У клопотанні прокуратури про продовження строку тримання під вартою було прямо зазначено (це клопотання, я хочу нагадати, підписано генеральним прокурором України): "продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до двох місяців". Ще раз повторюю: до двох місяців. Конкретно про це вчора говорили адвокати. Незважаючи на це, суд не звернув увагу і в порушення клопотання й того прохання, яке було викладено прокуратурою, вчинив інакше в порушення вимог Кримінально-процесуального кодексу. 


Ренат Кузьмін розповів, що через безграмотність прокурорів у рідній українській мові суд мав би скасувати Медведчуку домашній арешт або продовжити його лише на три дні. Адже сторона обвинувачення у своєму письмовому клопотанні замість того, щоб просити суд продовжити цілодобовий домашній арешт ще "на два місяці", попросила суд продовжити його "до двох місяців".


РЕНАТ КУЗЬМІН

Через неякісний переклад, певно, через Google-перекладач робили, у поданні написано українською мовою не на два місяці, а до двох місяців. А це абсолютно різні речі. А враховуючи, що Віктор Медведчук був поміщений під домашній арешт на 58 днів, а не на два місяці, вимоги прокурора продовжити йому строк до двох місяців означає, що суддя може продовжити такий строк рівно на три дні.


Порушуючи Конституцію України, усупереч Кримінальному кодексу і судовій практиці, суд виконав замовлення Офісу президента: ізолював Віктора Медведчука. Адже активна діяльність і досягнення опозиційного лідера в тих сферах, де влада нічого не в змозі зробити, викликає непереборне бажання Зеленського позбавитися сильного політичного конкурента.ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Влада намагається будь-якими засобами протидіяти своїм опонентам і опозиції. Зокрема, останній час ці протидії виражаються в тому, що застосування незаконних кримінальних переслідувань, на жаль, уже стало характерним, про що засвідчують саме життя і ЗМІ, коли такі тяжкі, особливо тяжкі злочини, як державна зрада, використовуються як інструмент і ресурс влади в боротьбі з тими, хто думає інакше, хто сповідує іншу ідеологію, хто має свою думку на розвиток подій у країні, на розвиток країни, на її реформи, на її політичну систему. У тих сферах, де влада нічого не робить.

 


Але засідання суду могло навіть і не відбутись, адже прокуратура порушила строки подання клопотання. Закон України в таких випадках передбачає єдине рішення - Віктора Медведчука має бути звільнено, а справу закрито.

 


ДМИТРО ЛОЙФМАН

АДВОКАТ
Строк закінчення дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Медведчуку в зазначеному кримінальному провадженні закінчився 9.07.21. Тобто за три дні до закінчення дії попередньої ухвали про запобіжний захід. Тобто сторона обвинувачення втратила право на звернення до суду з клопотанням про подовження строку застосування запобіжного заходу ще 30.06.21.

 


Та замість того, щоб відмовити прокуратурі в їхньому клопотанні про продовження строку, повернути матеріали прокурору й припинити провадження у справі, Печерський суд відхилив усі клопотання сторони захисту про відвід прокурора Іжука та слідчого судді Вовка. Адвокати навели непереборні докази заангажованості й змови сторони обвинувачення та суду. Захисники стверджують, що прокурор Іжук скомпрометований в інших кримінальних провадженнях і за рішенням ЄСПЛ не має права ні вести справу Медведчука, ні працювати в правоохоронних органах.

 


ЄВГЕНІЙ СКИДАН

АДВОКАТ
Судді ЄСПЛ встановили, що влада України не мала достатніх підстав, які би могли виправдати втручання в права головної редакторки програми розслідувань "Схеми".

Враховуючи, що наявне рішення ЄСПЛ, яким підтверджено порушення прав і основоположних свобод людини Іжуком Р. Б., то останній підлягає звільненню та забороні обіймати впродовж п’яти років посади в органах державної влади.

Прокурор Іжов Б. І. є залежним, оскільки його подальша кар’єра залежить від виконання чи невиконання ним злочинних вказівок у політичному переслідуванні В. В. Медведчука, які надходять від керівництва держави, у тому числі керівництва Офісу генерального прокурора. Отже, прокурор Іжук Р. Б. є залежним та упередженим у вказаному кримінальному провадженні.Адвокати стверджують, що одіозний суддя Вовк пішов на змову із працівниками прокуратури та в незаконний спосіб і з порушенням прав Віктора Медведчука подовжив строк розслідування.

 

 
ДМИТРО ЛОЙФМАН

АДВОКАТ
І все це він зробив за 15 хв. Прошу звернути вашу увагу, що матеріали справи, які слідчий суддя встигнув розглянути, вивчити, дати оцінку в нарадчій кімнаті, надрукувати й видати ухвалу – на це пішло 15 хв. Матеріали справи складаються із семи томів по приблизно 200 аркушів у кожному. Тобто навіть фізично просто прочитати суддя Вовк не міг встигнути.


ЛЮДМИЛА ЧЕРЕДНІЧЕНКО

АДВОКАТ
Описані обставини вказують на упередженість слідчого судді, його явно підконтрольній стороні обвинувачення, злагодженість його попередніх процесуальних дій зі стороною обвинувачення та ухвалення процесуального рішення в іншій судовій справі в цьому ж кримінальному провадженні очевидно на користь стороні обвинувачення.

 


АНАТОЛІЙ БУРМИЧ

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Змова судді й слідства, які обидва скомпрометовані, обидва залежать від влади, у тому, що вони, звичайно, робитимуть усе, щоби слідство було не об'єктивним, політично упередженим і таким, яким замовила ця влада.

 


Навіщо прокурорам продовжувати строк розслідування, незрозуміло. Адже з березня місяця жодних нових доказів сторона обвинувачення не знайшла. І, ймовірніше, не знайде, навіть якщо строк продовжать на рік. Таким чином, стає зрозуміло, що головне завдання судилища над головою політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком - ізолювати опозиційного лідера від виконання обов’язків народного депутата.

 


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Фактично, уся доказова база зводиться до двох частин. Перша частина - це висновок експертиз, проведених незаконним органом (а саме - експертною установою системи Служби безпеки України), підпорядкованим Службі безпеки України, що, на нашу думку і на висновок адвокатів, є незаконним. Ба більше, усі експертизи, які є в матеріалах справи, проведено з грубим порушенням рекомендацій та науково-методичних інструкцій, затверджених Міністерством юстиції України, і тому вони є в контексті вимог Кримінально-процесуального кодексу неприпустимими доказами. А друга частина полягає в тому, що за невстановлених обставин невстановленими особами в невстановленому місці в невстановлений час тощо – ось усе звинувачення, яке було висунуто в матеріалах підозри, які є сьогодні, і яке є нічим іншим, як незаконними кримінальними переслідуваннями і політичними репресіями. Ніяк інакше все це назвати не можна.

 
ЮРІЙ ЗАГОРОДНІЙ
Сторона звинувачення не має жодних нових фактів щодо Віктора Медведчука, і вони самі йдуть тим шляхом, щоби добитися бажаного результату через підконтрольного суддю без належної сторони захисту. Це все, скажімо, зшито білими нитками.


І ще один доказ величезного бажання ізолювати Віктора Медведчука від діяльності - клопотання сторони обвинувачення про продовження запобіжного заходу. Адже влада сподівалася, що, почувши вирок, Віктор Медведчук втече, але політик не злякався й залишився відстоювати своє чесне ім’я в правовому полі. Тепер головне завдання влади - будь-якими неконституційними та антизаконними способами не дати Віктору Медведчуку повернутися до діяльності як опозиційного політика, народного депутата й лідера думок.


ДМИТРО ЛОЙФМАН

АДВОКАТ
Для чого запобіжний захід застосовувати Віктору Медведчуку, якщо сторона обвинувачення навіть не знає, що робити? Для того, щоб він у жодному разі не виконував своїх функцій народного депутата України.

 

 
ЄВГЕНІЙ СКИДАН

АДВОКАТ

Віктор Медведчук завжди демонстрував і демонструє готовність співпрацювати зі слідством. Він сумлінно виконував раніше, без будь-якого запобіжного заходу, та й виконує весь цей час покладені на нього Кримінальним кодексом України та судовими рішеннями процесуальні обов’язки.

 


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Безумовно, влада дуже хотіла, щоб я залишив країну. І вона би розповідала про те, що я боюся звинувачення, що ці звинувачення обґрунтовані, законні, і тому Медведчук ховається від кримінальної відповідальності. Вони цього не дочекалися, вони цього не дочекаються, тому що я готовий до боротьби. Я вважаю і впевнений у своїй правоті, у тому, що справедливість і закон мають затріюмфувати. І ми робитимемо все для того, щоб домогтися й продемонструвати дії влади, команди президента, президента Зеленського, спрямовані на політичні репресії та незаконні кримінальні переслідування.

Хочу сказати, що ні ті, які є, ні ті, які буде сфабриковано, якщо така фабрикація і фальсифікація матимуть місце, не мають жодної доказової бази та ґрунту. Ґрунт один – моя незгода з курсом, який проводять сьогодні в країні президент і його команда влади, боротьба нашої партії, представником якої я є в опозиції. І всі дії, які сьогодні спрямовано проти мене, - це дії, спрямовані для того, щоб обмежити мою діяльність як опозиційного політика, як народного депутата, який згідно з Конституцією представляє інтереси українського народу.


Соратники та однопартійці Віктора Медведчука вважають, що справа політично вмотивована та спрямована на знищення їхнього товариша. Упевнені, влада пішла шляхом політичних репресій.


ЮРІЙ БОЙКО

СПІВГОЛОВА ФРАКЦІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Це чисто політичне замовлення. Причому ми бачимо, що, чим гірша економічна ситуація в країні, тим більше нагнітають ситуацію навколо цієї справи, тим більше переслідують опозицію в особі наших товаришів.

Абсолютно очевидно, що справу зшито білими нитками, ситуацію всю притягнуто за вуха, намагаються якось вийти з неї та продовжують слідство, щоб обмежити свободу нашого товариша. Тому ми розцінюємо це негативно і вважаємо, що правосуддя сьогодні в Україні пішло шляхом політичних переслідувань.


НЕСТОР ШУФРИЧ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ, "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Це демонстрація свавілля, абсолютної невпевненості влади у своїх звинуваченнях. Ми бачимо ознаки очевидного політичного переслідування.

А сьогодні видатні юристи нашої країни, такі як Лавринович, Віталій Журавський, кажуть про те, що ця справа не має жодної доказової основи і є виключно політичною, вигаданою заради того, щоби вплинути на позицію Віктора Медведчука і нашої партії в цілому.


АНДРІЙ ЛЕСИК
ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОГО ОСЕРЕДКУ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

Порушення, яких припускаються прокурори, що навіть юристи, які не здобули ще освіти, сидять у залі й кажуть "невже так можна?" МОЖНА! Я можу одне сказати, що система дала збій, настільки їхні дії непевні, тому що немає ґрунту, немає підстав. Те, що вони висувають сьогодні, - це все вигадки.

 


Сам Віктор Медведчук говорить: дискредитація його та ОПЗЖ діє вже два роки. З моменту, як партія вийшла на перші місця в рейтингах, влада почала використовувати не тільки державні органи, а й націонал-радикалів для тиску на опозицію. Причому Зеленський не приховував свого бажання й відкрито погрожував і партії, і її лідеру. За ці два роки було все - численні напади на активістів і партійців ОПЗЖ, незаконне закриття телеканалів, власником яких є член політради партії Тарас Козак, обшуки, санкції та кримінальні справи.


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Перше – це те, що партія "Опозиційна платформа – За життя" починаючи з жовтня 2020-го і по березень 2021 року, згідно з усіма дослідженнями всіх соціологічних центрів України, що підтверджується документально, була на першому місці серед усіх політичних партій України, стала беззастережним лідером і обійшла партію влади. Це було пов’язано з тим, що керівництво партії за дорученням вищих партійних рівнів провело перемовини й домовилося із представниками РФ щодо постачання вакцини в боротьбі з коронавірусом у найтяжчий час захворювання в Україні. Коли влада не відреагувала на цю пропозицію, було запропоновано, а до цього відпрацьовано і вивчено, питання можливості виробництва цієї вакцини в Україні. Це теж було зроблено зусиллями політичної партії, і було домовлено про те, що таке виробництво, якби його почали залучати й будувати, могло вже в квітні-травні 2021 поточного року випускати достатню кількість вакцин у боротьбі з коронавірусом і забезпечення здоров’я, захисту здоров’я наших громадян. 

 


Крім того, було звільнено від санкцій декілька підприємств, які експортували свою продукцію на ринок збуту РФ. До цього було досягнуто домовленостей щодо знижки ціни на газ. І все це зробила не партія при владі. Цим усім займалася, і успішно, політична партія, яка перебуває в опозиції.

 


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

Останньою крапкою, після чого влада остаточно перейшла червоні лінії, було те, що в січні, після того, як перемовини щодо мирного врегулювання на Донбасі зайшли в глухий кут, представники неконтрольованої Україною території на Донбасі запропонували видати в односторонньому порядку як гуманітарну акцію чотирьох жінок, яких було засуджено до позбавлення волі на великі строки, 12 і 14 років, для того, щоб хоч якось змінити ситуацію, пов’язану з обміном утриманих. І коли я звернувся до СБУ, особисто до пана Баканова, щоб отримати дозвіл на перетинання лінії розмежування, для того щоб, як пропонувалося тією стороною, забрати цих жінок, мені було відмовлено. Після цього влада перейшла в наступ в аспекті застосування заходів щодо опозиції, до опозиційних каналів, у позасудовому порядку, в порушення Конституції, а також чинного законодавства, а саме - на початку лютого було закрито опозиційні канали, власником яких був і залишиться член політради нашої партії Тарас Козак.


У суді від сторони звинувачень не пролунало жодних нових фактів. А от адвокати Віктора Медведчука надали висновки справжньої експертизи, яка підтвердила, що справу сфальсифіковано прокуратурою.


ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Багато з вас, хто спостерігав за цією справою, чули позицію звинувачення, яка не змінилася з моменту пред'явлення матеріалів підозри. Тобто та сама система доказів під умовною назвою "висновки експертиз" і невстановлені обставини, особи, місце і події. Сьогодні захист представив аргументи, що ті експертизи, які було проведено експертною установою СБУ, є нікчемними. Ба більше, було скеровано запити в усі основні експертні установи України (таких вісім у найбільших містах), які відповіли,
що за копіями експертизи не проводяться, лінгвістичні експертизи, пов'язані з надрукованими текстами, можуть проводитися тільки за оригіналами. 

Ще раз сьогодні протягом фактично 12 годин розгляду матеріалів про продовження запобіжного заходу було продемонстровано, що звинувачення, які висунуто щодо мене, щодо Тараса Козака, є нікчемними. Ці звинувачення є сфальсифікованими, що розцінюється як політичне переслідування.Численні порушення процесуальних норм і конституційних прав Віктора Медведчука, надуманість доказів, фальсифікації експертиз та очевидна політична заангажованість судового процесу не зупинять лідера опозиції. Так заявляє Віктор Медведчук.

 ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"
Ви знаєте, ми протиставляємо і протиставлятимемо свою лінію поведінки. Вона, наша програма нашої партії, діяльність нашої партії, спрямована на відстоювання інтересів українських громадян. Знаєте, собака гавкає, а караван іде. Караван - це наша партія, вона буде йти вперед, відстоювати інтереси наших громадян і домагатися поліпшення життя саме для них.


З огляду на те, що рішення суду продовжити домашній арешт голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку є протиправним, адвокати розповіли, що подаватимуть апеляцію та добиватимуться справедливого правосуддя.

 
ЛЮДМИЛА ЧЕРЕДНІЧЕНКО

АДВОКАТ

Безумовно, захист оскаржуватиме це рішення, оскільки він вважає його не тільки несправедливим, а й незаконним. Тут варто сказати, що, крім виходу слідчого судді за межі того, що просив у нього прокурор, слідчий суддя раптом вирішив, що він ухвалить своє рішення, хоча Кримінально-процесуальний кодекс йому забороняє.

 


Опозиційний лідер та його адвокати впевнені: рішення ухвалено під тиском влади та прокуратури. Тобто завдання одне: зробити все для того, щоб обмежити Віктора Медведчука, як опозиційного політика, у своїй діяльності та в питаннях виконання повноважень народного депутата України, який, відповідно до Конституції, представляє інтереси громадян України. Мета одна: боротьба з опозицією. І протистояння Зеленського проти Медведчука, диктатора проти лідера опозиції ще не завершено...

Віктор Медведчук Медведчук Джерело: ZIK

Інші сюжети