Новини » Світ Читать эту новость на русском

Залишаться тільки мікроби: Учені спрогнозували катастрофу для життя на Землі

Фото з відкритих джерел

За даними дослідників, кількість кисню в атмосфері значно знизиться

Через мільярд років атмосфера Землі потерпатиме від нестачі кисню, що спровокує загибель всього живого. Про це повідомляє Nature geoscience

Як зазначається, вчені Казумі Озакі з Університету Тохо в Японії та Крістофер Рейнхард з Технологічного інституту Джорджії в США, змоделювали, як зміняться атмосферні умови на Землі в майбутньому.

"Кисню буде приблизно в мільйон разів менше, ніж сьогодні", - зауважив Рейнхард. 

Однак, дослідники пояснюють, що така ситуація спостерігатиметься не миттєво. Бо високий рівень кисню буде на Землі протягом наступного мільярда років, а лише потім знизиться. 

При цьому додається, що однією із основних причин зменшення кількості О2 є процес старіння Сонця, яке стає гарячішим і виділяє більше енергії. А це призведе до зменшення кількості вуглекислого газу в атмосфері, оскільки СО2 поглинає тепло, а потім розпадається.

Таким чином, вчені з'ясували, що через мільярд років рівень вуглекислого газу стане настільки низьким, що рослини не зможуть виживати і виробляти кисень, яким дихають і люди. 

"Після цього на Землі житимуть тільки мікроби", - припустив Рейнхард. 

Новини за темою: Марсохід Perseverance спробує створити кисень на Марсі

Раніше повідомлялося, що в Україні вперше провели перевірку річок на наявність забруднювачів. Дослідження показало, що у водах країни знаходяться хімікати, пестициди та навіть наркотики.