Захист вакцини Moderna від коронавірусу слабшає, – президент компанії

Вакцина від коронавірусу компанії Moderna Фото з відкритих джерел

Бустерна вакцина найбільш ефективна в боротьбі з пандемією COVID-19

Нові дані великого випробування вакцини проти COVID-19 Moderna Inc свідчать, що захист, який надає вакцина, з часом слабшає, підтверджуючи аргументи на користь бустерних доз. Про це повідомив Reuters, посилаючись на слова президента Moderna Стівена Хоге.

За його словами, компанія порівняла ефективність вакцини у більш ніж 14000 добровольців, вакцинованих в період з липня по жовтень 2020 року.

"Аналіз засвідчив вищий рівень інфікування серед людей, вакцинованих приблизно 13 місяців тому, в порівнянні з тими, хто був вакцинований приблизно вісім місяців тому. Період дослідження тривав з липня по серпень, коли переважним штамом була "Дельта", – зазначив він.

Також з липня по серпень дослідники виявили 88 випадків COVID-19 серед тих, хто отримав два щеплення пізніше, в порівнянні зі 162 випадками серед тих, хто щепився торік. Загалом тільки 19 випадків були визнані серйозними, що є ключовим критерієм при оцінці ослаблення захисту.

У Moderna сказали, що існує тенденція до зменшення кількості важких випадків серед недавно вакцинованих, хоча результати не були статистично значущими.

Новини за темою: В Японії виявили домішки у вакцині Moderna: Відоме їх походження

"Це тільки одна оцінка, але дивлячись на осінньо-зимовий період, очікуваний вплив ослаблення імунітету становитиме 600 тисяч додаткових випадків COVID-19", – наголосив Хоге.

Він не прогнозував, скільки випадків матимуть важкий перебіг хвороби, але сказав, що дехто потребуватиме  госпіталізації.

Як відомо, бустерна вакцина може збільшувати нейтралізувальні антитіла до рівнів навіть вищих, ніж після другої дози.

Новини за темою: У Японії знову знайшли сторонні домішки у вакцині Moderna

"Дані різко контрастують із даними кількох недавніх досліджень, які показали, що захист вакцини Moderna триває довше, ніж в аналогічної вакцини Pfizer. Різниця, ймовірно, пов'язана з вищою дозою інформаційної РНК (мРНК) Moderna і трохи більш тривалим інтервалом між першим і другим щепленнями", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У Маріуполі утилізують тисячу доз вакцини Moderna

Нагадаємо, що раніше фармацевтична компанія Moderna повідомила про розробку єдиної вакцини проти COVID-19 з експериментальним щепленням від грипу. Новий препарат можна буде використовувати для бустерної дози.