Новини » Світ Читать эту новость на русском

З появою коронавірусу зник один з найбільш поширених штамів грипу, - вчені

Грип. Фото: dt.ua
Грип. Фото: dt.ua

За останній сезон спалаху грипу представникам охорони здоров'я було повідомлено про 31 підозрюваний випадок цієї інфекції

Вчені з Австрії припускають, що пандемія коронавірусу призвела до зникнення одного з основних штамів грипу. Йдеться про B/Yamagata - один з чотирьох варіантів інфекції, які циркулюють планетою. Про це повідомляє MedicalxPress.

Зазначається6 що дослідники заявили, що штами B/Yamagata не були ізольовані або генетично секвеновані для відстеження випадків грипу з березня 2020 року.

За їхніми даними, за останній сезон спалаху грипу представникам охорони здоров'я було повідомлено про 31 підозрюваний випадок цієї інфекції.

Однак ні в одному випадку хвороба не підтвердилася.

Вчені також відзначили, що B/Yamagata завжди був менш заразним, ніж інші основні штами грипу.

Крім цього, цей варіант також не розвивається настільки ж енергійно, як інші. 

Підкреслюється, що виробникам вакцин не доводилося оновлювати компонент проти цього штаму для щорічного щеплення від грипу з 2015 року.

До складу нинішньої вакцини проти грипу включені чотири штами грипу:

  • A/H3N2,
  • A/H1N1,
  • B/Victoria,
  • B/Yamagata.

Дослідники наголошують, що заміна штаму B/Yamagata у вакцині на інший більш небезпечний варіант вірусу може поліпшити ефективність щеплення.

У тому випадку, якщо скоротити вакцину до трьох компонентів, то це зробить препарат дешевшим і простішим у виробництві.

Новини за темою: МОЗ каже про велику кількість вакцини від грипу для України

Нагадаємо, раніше ми писали, що одночасна вакцинація від коронавірусу COVID-19 та грипу безпечна, однак перед цим слід проконсультуватися з лікарем про показання до застосування обох препаратів.