Новини » Світ Читать эту новость на русском

Євросоюз готовий надати Молдові усіляку допомогу в подоланні газової кризи

Фото з відкритих джерел

Дане питання буде обговорюватися під час Ради асоціації ЄС-Молдова

Євросоюз готовий надати уряду Молдови всю можливу технічну та фінансову допомогу в подоланні енергетичної кризи та у визначенні можливостей для диверсифікації енергопостачання. Про це повідомив "Укрінформ", посилаючись на брифінг речника ЄС Пітера Стано.

"Ми дуже серйозно розглядаємо таку ситуацію. Євросоюз глибоко відданий розвитку відносин із Молдовою та її наближенню до Європейського Союзу. Безумовно, ми взяли до уваги заяву "Газпрому" з цього питання. Ми продовжуємо стояти поряд із Молдовою, і готові надати їй всю можливу технічну та фінансову підтримку, щоб допомогти подолати поточну кризу та ідентифікувати альтернативи для диверсифікації постачання енергії для Молдови", - зазначив він.

А у відповідь на уточнююче запитання журналістів, чи входила європейська сторона в контакт із російською стороною, Стано підкреслив: з точки зору міжнародної політики технічні питання, в тому числі у відносинах з "Газпромом", має вирішувати Молдова. У свою чергу, ЄС готовий допомогти країні у пошуку рішення.

Новини за темою: Україна безплатно виділить Молдові певні обсяги газу

"Я можу оголосити, що у четвер відбудеться зустріч високого рівня - Рада асоціації ЄС-Молдова, - тож ця проблема буде обговорена в ході цієї та супутніх зустрічей. Це буде ще одна можливість, щоб висловити нашу підтримку, і визначити більш конкретні шляхи, якими ця допомога буде надаватися", - зауважив речник.

Новини за темою: "Газпром" пригрозив припинити постачання газу до Молдови

Як повідомлялося раніше, комісія з надзвичайних ситуацій Молдови запровадила режим підвищеної готовності через кризу в газовому секторі.

Таким чином, уряд країни підготував альтернативні сценарії, які включать імпорти газу з інших джерел з використанням існуючих міжмережевих з'єднань з Україною і Румунією.