Новини » Світ Читать эту новость на русском

ЄС зняв обмеження на поїздки для власників COVID-сертифікатів

Фото з відкритих джерел

Власники сертифікатів вакцинації, які відповідають правилам ЄС, звільняються від самоізоляції, якщо вони повністю провакциновані препаратом, який схвалив європейський регулятор

Європейська рада зняла коронавірусні обмеження на подорожі для іноземців, які мають COVID-сертифікати, - відтепер вони можуть не проходити додаткове тестування на коронавірус і самоізоляцію. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Ради.

Як зазначається, власники сертифікатів вакцинації, які відповідають правилам ЄС, звільняються від самоізоляції, якщо вони повністю провакциновані препаратом, який схвалив європейський регулятор. Після отримання другої дози препарату має пройти щонайменше 14 днів.

Новини за темою: Вакцинація від COVID-19: Які країни визнають українські сертифікати та коли Європа відкриє кордони

При цьому ті, хто одужав від коронавірусу, мають надати сертифікат, що підтверджує, що з моменту отримання позитивного результату тесту пройшло менше ніж 180 днів. У цьому випадку вони теж звільняються від самоізоляції.

Неповнолітні не повинні проходити карантин, якщо це не вимагається від того, з ким вони приїхали (наприклад, якщо дорослі провакциновані або одужали).

Новини за темою: COVID-сертифікат ЄС: Все, що потрібно знати, плануючи подорож за кордон

Також Європейська рада радить країнам ЄС слідкувати за двома критеріями щодо інших країн: вакцинація та поширеність коронавірусу.

Нагадаємо, раніше країни поділили на чотири зони: зелена, помаранчева, червона і темно-червона. Принаймні для Франції, Україна перебуває у помаранчевій.