ЄС розгляне варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії в Україні

Фото з відкритих джерел

Один з можливих варіантів співпраці - зміцнення військового потенціалу України

Посли країн-учасниць Європейського Союзу 16 вересня розглянуть варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії ЄС в Україні. Про це йдеться у Twitter брюссельського кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка.

За його словами, вона допоможе реформувати військову освіту.

"ЄС розглядає різні варіанти військової консультативної та навчальної місії в Україні як доповнення до цивільної місії, яка діє там з 2014 року", - зазначив кореспондент.

Як відомо, для роботи потенційної нової місії (EUATM) буде потрібно 60 співробітників. Вони консультуватимуть Департамент освіти Міністерства оборони України та Генеральний штаб з реформи професійної військової освіти.

Також у документі вказані чотири можливі варіанти співпраці, один з яких є підтримка стійкості України шляхом зміцнення її військового потенціалу. Інші варіанти мають менший масштаб і розглядаються як доповнення до діючої цивільної місії або експертна робота при представництві Євросоюзу в Києві.

Новини за темою: У Львові пройдуть військові навчання Rapid Trident - 2021

Нагадаємо, що раніше напередодні зустрічі президентів Джо Байдена і Володимира Зеленського у Білому домі Сполучені Штати пообіцяли виділити Україні 60 млн доларів військової допомоги. Гроші потрібні, аби покращити обороноздатність українських військ.