ЄС може не визнати результати виборів до Держдуми Росії: За яких умов

Зала засідання Європарламенту

AFP

ЄС буде готовий відмовитися від визнання результатів, якщо вибори пройдуть в порушення демократичних принципів і міжнародного права

Європейський Союз може не визнати результати виборів до Державної думи Російської Федерації, якщо вони пройдуть з порушеннями. Про це йдеться в резолюції Європейського парламенту.

"Члени ЄС вимагають, щоб ЄС був готовий відмовитися від визнання російського парламенту, якщо вибори 2021 року у вересні пройдуть в порушення демократичних принципів і міжнародного права", - зазначається в документі.

За словами євродепутата з Литви Андрюса Кубілюса, Євросоюз та його інститути мають виходити з припущення, що зміни в Росії можливі.

"Але якщо парламентські вибори в Росії на цьому тижні будуть визнані сфальсифікованими, ЄС не повинен визнавати російську Думу і має вимагати відсторонення країни від міжнародних парламентських асамблей, у тому числі в Раді Європи", - наголосив політик.

Новини за темою: Голова Європарламенту закликав посилити санкцій ЄС проти РФ

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін пізно ввечері 17 червня підписав указ про призначення виборів до Державної думи – вони пройдуть у неділю, 19 вересня 2021 року. Всього буде обрано 450 депутатів, із них 225 – за партійними списками, ще 225 – по одномандатних округах.

У Росії діє понад 30 політичних партій, які мають право брати участь у виборах. У 14 з них є парламентська пільга – йти на вибори Держдуми без збору підписів виборців.