Винищувачі НАТО перехопили бомбардувальники Росії над Чорним морем

Ту-22 РИА Новости

Для перехоплення підняли винищувачі Румунії, Болгарії та Туреччини

Над Чорним морем вчора, 10 лютого, винищувачі НАТО піднялися в повітря, щоб перехопити російські військові літаки. Про це повідомила пресслужба Об'єднаного командування повітряних сил НАТО.

Зазначається, що російські бомбардувальники Ту-22 та винищувачі, які їх супроводжували, пролітали поблизу території НАТО. Для їх перехоплення було піднято винищувачі Румунії, Болгарії та Туреччини. Вони повернулися на базу після того, як російські повітряні судна залишили район.

Як розповіли в НАТО, російські літаки не передавали код транспондера, який вказує на їх місце розташування й висоту. Крім того, росіяни не подали план польоту й не зв'язалися з авіадиспетчерами, що може бути небезпечним для цивільного повітряного руху.

Також відомо, що подібний інцидент стався у вівторок, 9 лютого, біля берегів Норвегії. Там підняли винищувачі для перехоплення російських дальніх бомбардувальників Ту-160.

Новини за темою: У США новий винищувач F-15EX Eagle здійснив перший політ

Нагадаємо, в грудні російський винищувач Су-30 перехопив патрульний літак OP-3C ВПС Японії над акваторією Японського та Охотського морів. Повідомлялося, що японський літак рухався в бік російського кордону.