Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені створили сервіс, який оцінює стан легенів у COVID-хворих за 10 хвилин

Сервіс може оцінити стан легенів пацієнта за 10 хвилин Фото з відкритих джерел

Новий сервіс допомагає скоротити час для встановлення діагнозу в три рази

У Самарі вчені розробили сервіс, який за 10 хвилин може оцінити стан легенів у пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу COVID-19. Про це повідомляє пресслужба уряду Самарської області.

"Минулий рік був важкий, тому що комп'ютерна томографія стала дуже популярна. Навантаження на лікарів стало великим, і з'явилася необхідність в пошуку способу, що включає можливість автоматичного аналізу отриманих даних. У цьому нам допоміг штучний інтелект", – заявила завідуюча рентгенівським відділенням клініки Павла Зельтера.

Новини за темою: Науковці встановили, скільки часу коронавірус може жити на шкірі

Відзначається, що у звичайній практиці на постановку діагнозу може знадобитися до 30 хвилин. Однак, за допомогою нового сервісу час можна скоротити в три рази.

Проєктний менеджер Самарського державного медуніверситету Наталія Панова заявила, що для створення сервісу вчені навчали нейронну мережу обробляти отримані в ході дослідження дані. За попередньою інформацією, точність склала 91,92%.

Новини за темою: Оксфордські науковці мають намір створити вакцину проти нових штамів коронавірусу

"Таким чином, можна вважати, що ми створили систему підтримки прийняття рішення лікарем. Наша програма обробляє дані не більше 10 хвилин. У підсумку лікар відразу отримує результати та може завантажити, простіше кажучи, звіт з дослідження", – запевнила Панова.

Нагадаємо, раніше вчені з Піттсбурзького університету виявили білок, який може повністю нейтралізувати коронавірус COVID-19 навіть у мінімальному дозуванні.