Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вакцини Pfizer і Moderna спричиняють проблеми із серцем у підлітків і юнаків, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

У компаніях заявили, що не встановили прямого причинно-наслідкового зв'язку

У Сполучених Штатах Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) отримали дані, що підтверджують збільшення випадків запалення серця після вакцинації від коронавірусу COVID-19 препаратами Pfizer і Moderna. Про це повідомляє Reuters

Згідно з повідомленням, розслідування таких випадків розпочалося після того, як Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило про виявлення ймовірного зв'язку із запаленням серця у молодих чоловіків, які отримували вакцину від Pfizer.

У CDC заявили, що понад половина заявлених випадків спостерігалася після отримання другої дози вакцин Pfizer/BioNTech або Moderna людьми у ​​віці від 12 до 24 років. Ці вікові групи становили менше ніж 9% введених доз.

Новини за темою: Європарламент схвалив резолюцію про відмову від патентів на вакцину проти коронавірусу

Водночас у відомстві зауважили, що все ще оцінюють ризик захворювання, і досі не дійшли висновку про наявність причинно-наслідкового зв'язку між вакцинами та випадками міокардиту або перикардиту.

Відомо, що переважна більшість випадків сталася протягом тижня після вакцинації. Деякі з пацієнтів потребували госпіталізації, але більшість вже повністю одужала від симптомів. 

За даними іншої системи контролю безпеки (VSD), збільшення частоти запалень серця спостерігалося у віці від 16 до 39 років після другої дози у порівнянні із частотою після першої дози.

Новини за темою: Із наступного тижня в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 держслужбовців

Як зазначається, компанія Pfizer заявила, що підтримує оцінку CDC щодо випадків запалення серця, додавши, що "кількість повідомлень невелика, враховуючи кількість введених доз".

Moderna заявила, що також не встановила причинно-наслідкового зв'язку із захворюванням та вакциною, але наразі активно працює з органами охорони здоров'я та контролюючими органами для подальшої оцінки проблеми.

Новини за темою: Перша країна ЄС погодилась визнавати українські свідоцтва про вакцинацію

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що на саміті у Великій Британії лідери країн "Великої сімки" (G7) оголосять про постачання вакцин від коронавірусу в країни з низькими доходами.