В Сенаті США хочуть блокувати призначення до Мінфіну через "Північний потік-2"

Сенат США politnavigator.net

Сенатори вимагають запровадити нові санкції проти російського газопроводу "Північного потоку-2"

Республіканці-члени Банківського комітету Сенату США повідомили Міністерству фінансів, що збираються блокувати призначення до відомства двох кандидатур, доки адміністрація не запровадить нові санкції проти компанії Nord Stream II AG (NS2AG). Про це у листі до міністерки фінансів Дженет Єллен заявили 14 сенаторів Комітету, передає "Європейська правда". 

"Газопровід "Північний потік-2" прямо завдає шкоди безпековим національним інтересам США та наших союзників і партнерів. Якщо він буде завершений, проєкт збільшить шкідливий вплив на Європу, дестабілізує крихку безпеку України та заохотить Росію до нової агресії. Саме тому США, як у часи адміністрації Обами, так і Трампа, рішуче виступали проти "Північного потоку-2", - наголосили вони.

За словами сенаторів, в Конгресі опозиція щодо "Північного потоку-2" є широкою та двопартійною і висловили жаль, що президент Джо Байден змінив курс щодо газопроводу. 

"Доки адміністрація не виконає частину 228 CAATSA (закону про протидію противникам Америки шляхом санкцій), або адекватним чином не відреагує на відсутність покарання проти NS2AG, ми плануємо блокувати призначення до Мінфіну кандидату Браяна Нельсона та Елізабет Розенберг", - заявили політики.

Новини за темою: Німеччина погодилася на консультації щодо "Північного потоку-2" на вимогу України

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина оголосили про угоду, яка дозволить запустити російський газопровід "Північний потік-2".

Зокрема щодо України, то у тексті документу прописано, що уряд Німеччини чинитиме тиск на Європейський Союз для введення додаткових санкцій у разі, якщо Російська Федерація спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України. Зокрема, санкції введуть для обмеження російського експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ.

Крім того, Німеччина зобов'язалася допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, Берлін пообіцяв активізувати переговори в "нормандському форматі".