Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ізраїлі знайшли візантійську церкву, присвячену невідомому святому

Споруда була побудована приблизно 1500 років тому

В Ізраїлі археологи виявили 1500-річну візантійську церкву, присвячену невідомому святому, в якій були стерті мозаїки тварин. Про це повідомив Live Science.

Як зазначається, у будівлі церкви знайшли грецькі написи, в яких сказано, що вона була присвячена "славному мученику", але невідомо хто саме цей мученик.

Відомо, що у той час, коли церква була побудована, Візантійська імперія контролювала Ізраїль, і напис у церкві свідчить, що церква була розширена під час правління імператора Флавія Тіберія, який правив з 578 по 582 рік. Як з’ясували археологи, вона не була занедбана до 10 століття.

За словами вчених, церква була знайдена під час розкопок до початку будівництва в цьому районі. Храм розташований приблизно за 24 кілометри на північний захід від Єрусалима на Юдейських пагорбах.

"На ранній стадії, в п’ятому столітті, Церква славного мученика складалася з простої скромної каплиці всередині печерного залу. А в шостому столітті вона була розширена", - заявив археолог з Управління старовини Ізраїлю, який керував розкопками в церкві, Беньямін Сторчан і назвав цю будівлю "Храмом славного мученика".

Також наземний храм прикрасили мозаїкою. Потім люди перетворили печеру на гробницю, в якій, можливо, і зберігалися рештки невідомого мученика.

На церкві залишилися сліди стародавнього іконоборства — умисного знищення певних артефактів і зображень. Археологи виявили, що деякі мозаїки спочатку були прикрашені зооморфними (тваринними) зображеннями, але вони були навмисно стерті.

"Мозаїки в давнину були зіпсовані іконоборцями, які замінили зооморфні форми випадковими мозаїчними плитками або камінням, щоб розмити початковий образ", - повідомив Сторчан.

Новини за темою: Науковці знайшли останки жінки раніше невідомої популяції мисливців-збирачів

Він додав, що іконоборство в Церкві славного мученика було скоєно в шостому столітті, ймовірно, через внутрішні християнські реформи або зміни в канонах. Однак, знищивши зооморфні зображення, іконоборці дали спокій іншим зображенням тварин. Про це свідчить підлога каплиці, на якій зображено безліч птахів, та яка не була зіпсована.

Новини за темою: У Бразилії знайшли скелет птерозавра в вапнякових плитах

Хоча археологи не знають особистості мученика, одна з можливих теорій полягає в тому, що храм був присвячений людині на ім'я Захарія, ім'я, яке кілька разів згадувалося в Біблії. Стародавні записи вказують на те, що гробниця християнського мученика з таким ім'ям була знайдена поблизу в п’ятому столітті, а в текстах стверджується, що храм, присвячений Захарії, розташований неподалік від місця розкопок.

Новини за темою: Вчені знайшли найпівнічніший у світі острів біля узбережжя Гренландії

Однак, навіть якщо церква була присвячена Захарії, збережені тексти не уточнюють, хто був цей Захарія.

"Ми як і раніше сподіваємося, що завдяки вивченню тисяч артефактів, виявлених під час розкопок, нові і важливі ключі розкриють справжню особистість таємничого славного мученика", - наголосив очільник експедиції.

Новини за темою: В Росії знайшли поховання древньої людини з безліччю бурштинових прикрас

Як повідомлялося раніше, біля берегів Ірландії морські археологи знайшли затоплений корабель часів Другої світової війни та ідентифікували його як тральщик HMS Mercury. Його прийняли за підводну субмарину.