Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Італії затримали колишнього главу Каталонії Карлеса Пучдемона

Карлес Пучдемон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Він прибув на Сардинію для участі у фольклорному святі каталонської культури

В Італії був затриманий колишній глава адміністрації Каталонії Карлес Пучдемон після прибуття на Сардинію. Про це повідомив у своєму Twitter його адвокат Гонсало Боє.

За його словами, затримання відбулося на підставі міжнародного ордера, виписаного іспанською владою. Але він припускає, що дію цього ордера було призупинено судом Європейського Союзу.

Як відомо, Пучдемон прибув на Сардинію, для участі у фольклорному святі каталонської культури.

Однак, тепер він повинен постати перед апеляційним судом міста Сассарі, який ухвалить рішення про його звільнення або екстрадицію до Іспанії.

окрім цього, у липні суд ЄС в Люксембурзі відмовив у поновленні депутатської недоторканності Пучдемону і його соратникам Антоні Комину і Кларі Понсаті, які виступають за незалежність Каталонії від Іспанії.

Зокрема, у 2019 році всі троє були обрані в парламент ЄС. Однак вони не змогли приступити до виконання своїх обовʼязків, оскільки цьому перешкоджала Іспанія. Мадрид не перший рік домагається екстрадиції Пучдемона і його соратників. Проте, через парламентський імунітет влада Бельгії (куди втекли Пучдемон і Комин) і Шотландії (де перебуває Понсаті) не могла дати хід запитам іспанської сторони.

В результаті, усі троє покинули Іспанію, щоб уникнути судового переслідування після невдалої спроби оголосити про незалежність Каталонії від Мадриду у 2017 році.

А у жовтні 2019 року Верховний суд Іспанії вдруге видав міжнародний ордер на арешт ексглави адміністрації Каталонії. Підставою для цього стали звинувачення в підбурюванні до заколоту та розтраті держкоштів.

Новини за темою: Суд Бельгії зупинив дію європейського ордеру на арешт Карлеса Пучдемона

Нагадаємо, що раніше колишній голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон добровільно з'явився в Бельгії в офіс прокурора у Брюсселі, у зв'язку з тим, що Верховний суд Іспанії видав третій міжнародний ордер на його затримання.