В Ісландії сьогодні відбуваються парламентські вибори

Альтинг, парламент Ісландії Фото з відкритих джерел

Цьогоріч результат голосування може спричинити політичну нестабільність у країні

В Ісландії сьогодні, 25 вересня, проходять парламентські вибори. Як зазначається, цьогоріч їхній результат може спричинити політичну нестабільність у країні. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, чинна урядова коаліція, очолювана Рухом ліво-зелених прем’єр-міністра Катрін Якобсдоттір, отримала свій мандат, обіцяючи забезпечити стабільність після того, як ісландці п’ять разів голосували на виборах з 2007 по 2017 рік.

У 2017 році ліво-зелені, які називають себе "радикальною лівою партією", об'єдналися з неочікуваними партнерами – пробізнесовою Партією незалежності та правоцентристською Прогресивною партією, що викликало гнів деяких представників партії.

Хоча Якобсдоттір залишається популярною, опитування показують, що її партія втратить підтримку, знаменуючи кінець її коаліції. Підтримка Партії незалежності, найбільшої партії Ісландії, також зменшується, але результати виборів можуть надати експрем'єр-міністру Б'ярні Бенедіктсону мандат для формування нового уряду.

Роздроблений політичний ландшафт ускладнить формування нового уряду, але Якобсдоттір може прагнути до коаліції з іншими лівими партіями, які, як показують опитування громадськості, мають підтримку.

До слова, за даними опитувань, в парламент Ісландії може потрапити 9 партій з 10, що беруть участь у перегонах.

Новини за темою: Вибори канцлера Німеччини: Хто з трьох кандидатів замінить Ангелу Меркель

Нагадаємо, раніше Європейський Союз не визнав вибори в Державну думу Росії та місцеві вибори в тимчасово окупованому Криму. Зокрема, Брюссель закликає Москву відмовитися від незаконної окупації півострова. ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

Згодом, Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови №6078 "Про Заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року". Відповідне рішення підтримали 322 народні депутати.