В Ірані на заводі зі збагачення урану сталася НП, влада заявила про теракт

Фото з відкритих джерел

 Тегеран закликав світову спільноту протистояти "ядерному тероризму"

На ключовому об'єкті ядерної програми Ірану - заводі зі збагачення урану в Натанзі - стався збій в роботі електромережі, повідомляє Reuters.

Як зазначається, незабаром після інциденту влада країни оголосила, що постраждалих немає і витоку небезпечних речовин не сталося. Однак, інших подробиць надзвичайної події не розкрила.

Через кілька годин після повідомлення про аварію віцепрезидент Ірану з атомної енергетики Алі Акбар Салехі заявив, що подія на заводі зі збагачення урану — "терористичний акт".

Він закликав світову спільноту і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) протистояти "ядерному тероризму" і підкреслив, що Тегеран залишає за собою право вжити відповідних заходів у відповідь на подібні дії.

Новини за темою: Тегеран відмовився від переговорів із Вашингтоном щодо ядерної угоди

Варто відзначити, що аварія Натанзе сталася через день після того, як Іран оголосив про введення в дію нових вдосконалених центрифуг зі збагачення урану.

Нагадаємо, країна наполягає на суто мирному характері своєї ядерної програми, але низка держав підозрює, що Тегеран збагачує уран для створення атомної бомби.