В Естонії заявили про створення спрею, що захищає від COVID-19

Ілюстративне фото

Однак спрей не є лікарським засобом

Естонські вчені розробили спрей з антитілами до коронавірусу, який захищає від основних штамів COVID-19: "уханьського", Дельти ("індійського"), "британського", "південноафриканського" й "бразильського". Про це повідомляє Postimees.

Згідно з повідомленням, продукт став результатом спільних досліджень естонських  компаній й університетів, але він не є лікарським засобом.  Технологія спрею запатентована, а виробництвом і продажем займається компанія Chemi-Pharm.

Новини за темою: У ВООЗ заявили, що штам "Дельта" не смертельніший за інші варіанти COVID-19

За словами наукового директора компанії Icosagen, фахівця з питань генної інженерії, Марта Устава молодшого, назальний спрей Bioblock може повністю запобігати зараженню COVID-19.

"Разом з нашою командою ми постійно відстежуємо зміни у вірусі і проактивно тестуємо здатність назального спрею BioBlock нейтралізувати ті штами, які ще не набули широкого поширення", - зазначив науковець.

Новини за темою: COVID-штам "Лямбда" більш заразний і стійкий до імунітету, - дослідження

Нагадаємо, раніше науковці провели дослідження серед хворих на коронавірус і виявили, що навіть легкий перебіг COVID-19 призводить до порушень когнітивної функції мозку в пацієнтів.