Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Челябінську знайшли братську могилу жертв сталінських репресій

Людські останки знаходилися на глибині трьох метрів

У Челябінську (Росія), неподалік котеджного селища Шершні, під час прокладання каналізації на глибині трьох метрів виявили масове поховання людських останків. Про це повідомило видання Vot-tak.tv.

За словами місцевих краєзнавців, це одна з братських могил жертв сталінських репресій, оскільки неподалік Шершнів знаходиться вже відоме місце поховання репресованих - Золота гора.

Як відомо, у шахти тієї місцевості скидали тіла розстріляних у період сталінського терору. За офіційними даними, там під землею можуть знаходитися останки майже 12 тисяч людей.

Крім цього, наприкінці 90-х років минулого століття під час будівництва котеджів людські останки з кульовими отворами в черепах знаходили в самих Шершнях.

Однак, в ті часи Слідчий комітет не підтвердив гіпотезу про їхню приналежність жертвам репресій. А останки поховали "у межах кладовищ Челябінська", проте точне місце влада не назвала.

При цьому, краєзнавці вимагали провести ретельні дослідження поховань, але цього не зробили.

Так, за фактом нинішніх знахідок управління Слідчого комітету РФ у Челябінській області призначило перевірку.

Новини за темою: У Китаї палеонтологи знайшли фрагмент хребта динозавра, якому 200 млн років

Водночас мешканці селища Шершні наголосили, що поліція та експерти забрали з собою лише кілька черепів та кісток. З десяток останків, що залишилися, мешканцям запропонували викопати самостійно, після чого вивезти їх на сміттєзвалище.

Новини за темою: На Афоні здобули чесні останки старця Йосипа Ватопедського

Як повідомлялося раніше, поблизу Рівного археологи розкопали скелет самки лося, якому орієнтовно 5 тисяч років. Припускали, що це було ритуальне поховання.