В Австрії можуть дозволити "асистоване самогубство"

Фото з відкритих джерел

Схвалення законопроєкта парламентом очікується у грудні

Уряд Австрії погодив законопроєкт щодо надання громадянам права на пасивну добровільну евтаназію або "асистоване самогубство", коли тяжкохворий чи невиліковно хворий пацієнт самостійно приймає смертоносний препарат за лікарського схвалення та сприяння. Про це повідомляє АРА.

"Уряд погодив нове законодавче регулювання евтаназії в Австрії. Кожен, хто хоче скористатися допомогою в самогубстві, з 2022 року може скласти "розпорядження про смерть" – подібно до "розпорядження пацієнта". Це буде доступно лише для тяжкохворих або невиліковно хворих людей", - йдеться у публікації.

Згідно з розробленим урядом законопроєктом, схвалення якого парламентом очікується у грудні, "розпорядження про смерть", з допомогою якого приймається рішення про асистоване самогубство, може бути складено лише особисто відповідною особою. Право на це матимуть тяжкохворі чи невиліковно хворі люди, які повинні бути повнолітніми та здатними самостійно приймати рішення. Для неповнолітніх "асистоване самогубство" залишатиметься під забороною.

Як зазначається, розпорядження про смерть можна буде скласти лише після надання відповідних роз’яснень з боку двох лікарів. Здатність людини, яка хоче померти, приймати рішення також має бути підтверджена лікарем. Смертоносний препарат можна буде потім отримати в аптеці, його приймати треба буде самостійно. Активна евтаназія, коли лікар робить хворому смертельну ін'єкцію, як і раніше, в Австрії буде забороненою.

Новини за темою: Іспанія попередньо схвалила легалізацію евтаназії

Нагадаємо, раніше парламент Португалії проголосував за легалізацію евтаназії в країні. Країна стала сьомою у світі, де невиліковно хворі пацієнти можуть звертатися за допомогою до лікаря, щоб покласти кінець життю.