В Австралії стартували клінічні випробування нового типу COVID-вакцини

Фото з відкритих джерел

Австралійський препарат націлений на зниження ризику зараження, який буде вводитися за допомогою назального спрею

Австралійські вчені почали клінічні випробування нового типу вакцини проти коронавірусу COVID-19, яка буде вводитися за допомогою назального спрею. Про це повідомляє Голос Америки.

Згідно з повідомленням, дослідники з компанії Nucleus Network припускають, що нова вакцина може виявитися більш ефективною в порівнянні з препаратами AstraZeneca та Pfizer. Крім того, на вакцинацію зможуть наважитися багато людей, які бояться ін'єкцій.

Медичний директор компанії доктор Пол Гріффін наголосив, що в той час, як вже існуючі вакцини в основному захищають людей від ускладнень коронавірусу, австралійський препарат націлений на зниження ризику зараження. Вакцина у вигляді назального спрею стане доступна пацієнтам орієнтовно через кілька років.

"Основна перевага полягає в тому, що, коли ми вводимо вакцину тим же шляхом, по якому в організм потрапляє патоген або вірус, це підсилює ефективність. І, як ми сподіваємося, фактично запобігає проникненню вірусу", - розповів Гріффін.

Як відомо, наразі вакцинація в Австралії проходить дуже повільно в порівнянні з іншими країнами. Серед причин – проблеми з поставками препаратів, недоліки планування з боку державних органів і нерішучість самих австралійців, "заспокоєних" відносно низьким рівнем зараження коронавірусом в країні.

Новини за темою: У Гонконзі розробили спрей для носа з вакциною від COVID-19 та грипу

Раніше повідомлялося, що в університеті Улудаг турецького міста Бурса фармацевти створили назальний спрей, який здатний знищити вірус SARS-CoV-2 за одну хвилину, не пошкоджуючи при цьому тканини ротової та носової порожнин.