В Англії знайшли метеорит, який може містити інформацію про виникнення життя

Астероїд Ілюстративне фото

Астероїд утворився на Землі і прилетів до нас з-за орбіти Марса

Невеликий уламок скелі, знайдений на полі в Глостерширі у Великій Британії, може містити життєво важливу інформацію про формування Сонячної системи і про походження самого життя. Про це повідомили астрономи.

Вони підкреслили, що астероїд утворився на Землі і прилетів до нас з-за орбіти Марса.

"Внутрішня структура тендітна і нещільно зв’язана, пориста і з тріщинами. Схоже, що він не піддався термічному метаморфізму, а отже, він перебував там, за Марсом, недоторканим з того часу, як була створена будь-яка з планет, а це означає, що у нас є рідкісна нагода досліджувати шматочок нашого споконвічного минулого", — сказав мікроскопіст Шон Фаулер з Університету Лафборо у Великобританії.

Новини за темою: До Землі наближається гігантський астероїд, який вдвічі більший за Біг-Бен

Зазначається, що вік метеорита становить близько 4,6 млрд років — це приблизно стільки ж, скільки й Сонячна система.

Це означає, що він утворився з тієї ж хмари пилу і газу, яка породила Сонце і планети. Його конструкція означає, що він не зазнавав ущільнень через повторні зіткнення.

Наголошується, що так було до тих пір, поки він не приземлився в Англії.

Його прибуття викликало справжній фурор — це був не тільки перший метеорит, знайдений на континенті за 30 років, але і рідкісний вид, відомий як вуглецевий хондрит.

Новини за темою: Астрономи виявили дві екзопланети біля зірки, схожої на Сонце

Вчені вважають, що це кам’яний метеорит, а не залізо, він складається переважно з вуглецю і кремнію. Ці матеріали з меншою ймовірністю переживуть суворі атмосферні дії, ніж залізні породи; ось чому вуглецеві хондрити нечисленні і рідкісні.

Повідомляється, що почорнілий шматок космічного каменю буде підданий низці аналізів, включаючи електронну мікроскопію, спектроскопію та дифракцію рентгенівських променів.

Ці методи допоможуть розкрити фізичну структуру і склад каменю.

Наголошується, що менш як п’ять відсотків всіх метеоритів, виявлених на Землі, є вуглецеві хондрити, але вони дуже затребувані: вони багаті на органічні матеріали, і вчені вважають, що вони можуть містити ключі до розгадки походження органічної речовини тут, на Землі.

Новини за темою: До Землі наближається астероїд, вдвічі більший за статую Свободи

Нагадаємо, раніше Китай заявив про намір створити космічний флот для ліквідації астероїдів, які загрожують Землі. На базі китайських ракет-носіїв "Чанчжен-5" створять десятки без'ядерних ударних засобів для зміни орбіт астероїдів.