Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ангели Меркель закінчились повноваження канцлерки Німеччини

Ангела Меркель ТАСС

Водночас, президент Франк-Вальтер Штайнмаєр попросив її продовжити урядову діяльність до обрання нового канцлера

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся до Ангели Меркель з проханням продовжити урядову діяльність до обрання нового канцлера, попри те, що її повноваження скінчилися. Про це повідомляє Der Tagesspiegel.

Згідно з повідомленням, у Німеччині сьогодні, 26 жовтня, відбулося перше засідання Бундестагу (парламенту) нового скликання. З цього дня повноваження канцлера Ангели Меркель припиняються.

Штайнмаєр у палаці Бельвю має передати посвідчення про звільнення членам федерального уряду. Втім, президент офіційно попросив Меркель продовжувати виконувати обов'язки канцлерки.

Як зазначається, стаття 69 Основного закону передбачає, що Федеральний президент може просити канцлера і міністрів продовжувати діяльність доти, доки не буде призначено наступника.

До слова, Меркель була присутня на сьогоднішньому засіданні парламенту, хоча вона вже не є членом Бундестагу вперше за 31 рік. Разом зі Штайнмаєром вона перебувала у ложі для гостей.

Новини за темою: Результати виборів в Німеччині: Хто замінить Меркель?

Нагадаємо, раніше відомий Музей мадам Тюссо у Берліні переодягнув воскову фігуру Ангели Меркель в одяг для відпочинку. Це пов'язано з тим, що вона йде у відставку. З неділі, 19 вересня, відвідувачі музею можуть побачити воскову фігуру Меркель, одягнену повсякденну картату сорочку і похідні штани, тримаючу у руках рюкзак та кепку.

А фірма з Кобурга випустила спеціальну партію плюшевих ведмедиків Ангела Меркель з нагоди її відходу від політичної діяльності.