Уперше українка підкорила найнебезпечнішу гору світу

Своє сходження жінка присвятила 30-річчю незалежності України

Ірина Галай на вершині К2 Укрінформ

У вівторок, 27 липня, Ірина Галай піднялася на вершину К2 (Чогорі) і таким чином стала першою українкою, яка підкорила найнебезпечнішу гору світу. Про це повідомляє "Укрінформ"

Згідно з повідомленням, сьогодні о 08:42 за місцевим часом жінка підкорила другу за висотою вершину Землі - К2 (Чогорі), яка розташована в гірській системі Каракорум на північний захід від Гімалаїв і сягає 8611 метрів.

Слід зауважити, що К2 називають Дикою горою з огляду на надзвичайну складність сходження, а серед альпіністів вершина відома як гора-вбивця. Це пов'язано з тим, що рівень смертності при сходженні на К2 становить рекордні 23%.

Новини за темою: У горах Грузії під час спуску загинув український альпініст

Як зазначається, Галай присвятила своє сходження 30-річчю незалежності України. Окрім цього, жінка розвінчала міф, що на К2 можуть піднятися тільки професіональні альпіністи, як вважалося до цього.

Відомо, що на К2 разом з Іриною піднявся Дмитро Семененко з Дніпра, який здійснив своє сходження без кисневої маски. Наразі мандрівники спускаються з вершини, а в базовому таборі 2 (розташований на висоті 6800 метрів) на них чекає третій учасник експедиції, відомий фотограф Назарій Кривошеєв.

Альпіністи Ірина Галай та Дмитро Семеренко, а також фотограф Назарій Кривошеєв. Укрінформ

Новини за темою: На Львівщині 6-річний хлопчик встановив рекорд України

Нагадаємо, раніше альпіністка з Івано-Франківська Христя Мохнацька встановила рекорд України "Мінімальний час досягнення вершини найвищого вулкана світу жінкою".