Угода США і Німеччини: Берлін введе санкції проти РФ у разі агресії проти України

Ангела Меркель і Джо Байден AFP

Санкції введуть для обмеження російського експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ

Уряд Німеччини чинитиме тиск на Європейський Союз для введення додаткових санкцій у разі, якщо Російська Федерація спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України. Зокрема, санкції введуть для обмеження російського експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ. Про це йдеться в угоді США і Німеччини щодо "Північного потоку-2".

"Якщо Росія спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України, Німеччина буде діяти на національному рівні та чинити тиск на Європейський Союз для прийняття ефективних заходів, включаючи санкції, для обмеження російських можливостей експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ, або для прийняття ефективних заходів в інших економічно значущих областях", - зазначається в угоді.

Також у документі прописано, що зобов'язання спрямоване на те, щоб Росія не використовувала жоден трубопровід, включаючи "Північний потік-2", для досягнення агресивних політичних цілей, використовуючи енергію як зброю.

Новини за темою: У "Нафтогазі" назвали найбільшу загрозу для України від "Північного потоку-2"

Нагадаємо, раніше адміністрація президента США закликала українську владу утриматися від критики угоди з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Американська сторона попередила, що публічні виступи проти угоди можуть завдати шкоди відносинам.