Новини » Світ Читать эту новость на русском

Великий Бар'єрний риф може постраждати через зміну клімату, - ЮНЕСКО

Великий бар’єрний риф. Фото: Huffington Post

В організації закликають Австралію, біля берегів якої розташований риф, посилити заходи з протидії глобальному потеплінню

У ЮНЕСКО вважають, що Великий Бар'єрний риф має бути внесений до списку Всесвітньої спадщини, оскільки цей природний об'єкт може значно постраждати в результаті глобальних кліматичних змін. Про це повідомляє BBC.
 
Зазначається, що це питання має бути вирішене на засіданні ЮНЕСКО в Китаї наступного місяця.
 
В організації закликають Австралію, біля берегів якої розташований риф, посилити заходи з протидії глобальному потеплінню.

Проте міністр охорони навколишнього середовища Австралії Сюзан Лей заявила, що влада оскаржить таку пропозицію ЮНЕСКО.

За словами міністра, автори рекомендацій не врахували всіх заходів, яких вживають в Австралії для захисту рифу, наприклад роботи з відновлення коралів.

Зазначається, що пропозиція ЮНЕСКО також обурила і представників туристичної галузі, які побоюються негативного впливу на цю сферу у разі внесення природного об'єкту до списку.

Як відомо, Великий Бар’єрний риф, що простягається на 2,3 тисячі кілометрів уздовж північно-східного узбережжя Австралії, потрапив до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1981 році. Після того як у 2017 році організація вперше порушила питання про загрозу для цього об’єкту.

З того моменту, Австралія взяла на себе зобов’язання виділити 2,2 мільярда доларів на покращення стану рифу.

Проте за останні 5 років природній об'єкт утратив значну частину коралів.

Науковці кажуть, що головною причиною цього є підвищення температури води внаслідок глобального потепління, яке значною мірою спричинене використанням викопного палива.

Новини за темою: Через зміну клімату Україні загрожує опустелювання великих територій, – Міндовкілля

Нагадаємо, раніше у ЮНЕСКО заявили, що людству загрожує глобальний дефіцит води у найближче десятиліття. Ситуація погіршиться внаслідок інших глобальних проблем, зокрема наслідків пандемії.