У Єгипті вчені відкрили новий вид чотирилапого кита-амфібії

Нromadske

Тварина жила 43 мільйони років тому як у воді, так і на суші

У Єгипті вчені відкрили новий вид чотирилапого кита-амфібії, який жив 43 мільйони років тому як у воді, так і на суші. Про це повідомив журнал Proceedings of the Royal Society B.

Як зазначається, скам'янілості кита знайшли у Західній пустелі Єгипту – цей регіон раніше був вкритий водою, а наразі є джерелом решток тварин. Згодом скам'янілості перевезли до Центру палеонтології хребетних при Ель-Мансурському університеті у Єгипті.

"Кит був завдовжки у три метри, а важив – приблизно 600 кілограмів. Вивчення скелету довело, що він належить до найпримітивніших китів-амфібій – протоцетидів, які мешкали в Африці", – наголосили вчені.

Окрім цього, череп кита схожий на шакала та голову давньоєгипетського бога мертвих Анубіса. Тож новий вид назвали на честь божества – Phiomicetus anubis.

Як відомо, скам'янілості чотирилапих китів уже раніше знаходили, наприклад, у 2011 році у Перу. Єгипетські вчені зазначають, що їх відкриття важливе, оскільки раніше такі дослідження проводили здебільшого іноземні науковці.

Протоцетиди – це кити на одному з етапів еволюції, який наразі залишається загадкою для вчених.

Новини за темою: Науковці знайшли останки жінки раніше невідомої популяції мисливців-збирачів

Нагадаємо, що раніше у Бразилії знайшли скелет птерозавра в шістьох вапнякових плитах, які були конфісковані під час поліцейського рейду 2013 року в порту "Сантос" у Сан-Паулу. Його вік становить приблизно 115 мільйонів років.