Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Туреччині археологи знайшли найстарішу в світі мозаїку

Мозаїка складається із 3147 фрагментів

У Туреччині команда археологів під керівництвом Анаклето Д'Агостіно з Пізанського університету знайшла найстарішу у світі мозаїку, яку створили у 1500-х роках до нашої ери. Про це повідомляє "Arkeolojik Haber".

Як зазначається, знахідку виявили у провінції Йозгат у місцевості Ушакли Хеюк, де розкопки ведуться із 2012 року. Мозаїка розміром 3х7 метрів складається із 3147 каменів і має примітивну форму. Аналогічні мозаїки знаходили у Греції і відносили до хетського періоду, але ця вважається старішою.

"Наукові дослідження встановили, що знайдена мозаїка є першою у світовій історії. Форма мозаїки також це доводить, оскільки вона досить примітивна", - повідомив керівник управління культури та туризму провінції Йозгат Хусеїн Чітчі.

Відомо, що раніше у цьому районі було знайдено давню табличку з рідкісним клинописним текстом. Місцева влада планує перетворити район розкопок на туристичну локацію.

Новини за темою: Археологи розкопали найбільше в Україні поселення давніх римлян на Буковині

Нагадаємо, раніше археологи з чженчжоуського університету виявили у провінції Хенань найстарішу у світі монетну майстерню. Вона побудована близько 2,5 тис. років тому.