У Таїланді розпочали колоти вакцину проти коронавірусу нетрадиційним способом

Вакцинація
Фото з відкритих джерел

Наразі лише 21% з приблизно 72 млн громадян країни пройшли повну вакцинацію

У Таїланді медпрацівники отримали дозвіл робити ін'єкції препаратами проти коронавірусу альтернативним методом - не внутрішньом'язово, а під шкіру. Таким чином влада хоче "захистити більше громадян", також вдасться скоротити витрату препарату. Про це повідомляє Reuters.

За словами глави Міністерства охорони здоров'я країни Анутіна Чарнвіракула, новий метод, який лікарі почали вивчати ще в серпні, може бути використаний на розсуд медпрацівників, якщо він підкріплений доказами.

"Одна доза вакцини може бути використана для п'яти підшкірних ін'єкцій", - заявив директор лікарні Вачіра на Пхукеті Чалермпонг Суконтхапхон.

Він додав, що випробування показали - підшкірний метод введення COVID-вакцини викликає таку же імунну відповідь, як і звичайний метод. Однак наукових публікацій на цю тему немає.

"Цей метод застосовуватимуть поки тільки для бустерної дози", - зазначив міністр охорони здоров'я.

Видання зазначає, що в Таїланді спостерігається нестача вакцин, тому і вирішили звернутися до такого нетрадиційного методу ін'єкцій.

Наразі тільки 21% з приблизно 72 млн громадян пройшли повну вакцинацію.

Новини за темою: Таїланд заборонив користуватися сонцезахисними засобами в національних парках

Нагадаємо, раніше влада Таїланду дозволила медикам змішувати вакцини від коронавірусу різних виробників, а саме Sinovac і AstraZeneca. Таїланд став першою державою у світі, яка публічно дозволила змішувати вакцини, вироблені на Заході та в Китаї.