Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія і США збільшили кількість готової до застосування ядерної зброї, - SIPRI

W76-II - американська термоядерна боєголовка малої потужності, виробництво розпочато в 2019 році на підприємстві "Pantax" у штаті Техас

з відкритих джерел

На початку 2021 року у обох країн було приблизно на 50 ядерних боєголовок в оперативному розгортанні більше, ніж роком раніше

У світі збільшується кількість ядерних боєголовок, які перебувають на озброєнні оперативних сил ядерних держав. Про це свідчать дані в доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

Зазначається, що за останній рік кількість таких боєголовок збільшилась з 3720 до 3825. З них близько двох тисяч одиниць - майже всі, що належать Росії чи США та перебувають у стані підвищеної оперативної готовності.

Водночас загальна кількість ядерних боєголовок у світі продовжує скорочуватися. Всього на Землі на початок 2021 року в арсеналі ядерних держав перебувало 13080 одиниць ядерних озброєнь.

При цьому додається, що РФ збільшила свій загальний військовий ядерний арсенал приблизно на 180 боєголовок. В основному, це сталося за рахунок розгортання міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування з декількома міжконтинентальними боєголовками, а також балістичними ракетами підводних човнів.

Усі інші ядерні держави також розробляють чи впроваджують нові системи озброєнь або заявили про свій намір це зробити. Зокрема, Велика Британія вже заявила про план збільшення граничного числа одиниць ядерної зброї зі 180 до 260. Китай, Індія та Пакистан також розширюють свої ядерні арсенали.

Новини за темою: Відновлення ядерного статусу України: Чи наважиться Київ на створення атомної бомби?

Нагадаємо, раніше ми писали, що у США модернізують ядерний потенціал на тлі загрози з боку Росії та Китаю. Країна вперше в історії зіткнулася відразу з двома стратегічними противниками, що володіють ядерною зброєю.