У США сенатор блокує призначення в Держдеп з вимогою протидії "Північному потоку-2"

Фото з відкритих джерел

Він наполягає на посиленні санкцій з боку адміністрації Байдена

Американський сенатор від Республіканської партії Тед Круз заблокував низку ключових призначень у Держдепартаменті США, вимагаючи від адміністрації Джо Байдена дієвих санкцій проти російського газогону "Північний потік-2". Про це повідомляє NBC News з посиланням на власні джерела.

Як зазначається, 13 кандидатів, затверджених Комітетом із закордонних справ Сенату, наразі очікують свого призначення у Держдеп. Саме Сенат має тепер затвердити їх кандидатури.

Проте сенатор Круз вирішив скористатися своїм правом і відтермінувати розгляд цього питання. Так він намагається змусити адміністрацію президента США більш жорстко протидіяти добудові російського газопроводу.

Новини за темою: США продовжать вводити санкції проти "Північного потоку-2", - радник Байдена

Видання NBC News пише, що чотири неназвані людини, знайомі з ситуацією, розповіли наступне. Серед заблокованих призначень - Бретт Холмгрен, який чекає підтвердження на посаду помічника держсекретаря США з питань розвідки, та Даніель Крітенбринк, що має бути призначений на посаду помічника держсекретаря в питаннях Східної Азії та Тихого океану. Крім того, заблоковане призначення двох підзаступників і низки інших посадовців.

До слова, сенатор Тед Круз у березні блокував швидке затвердження на посаді директора ЦРУ Вільяма Бернса, тоді він також вимагав від адміністрації президента Джо Байдена запровадження нових санкцій проти "Північного потоку-2".

Новини за темою: У МЗС України назвали умови для запуску газопроводу "Північний потік-2"

Також сенатор США від Республіканської партії Том Коттон закликав зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" через підтвердження німецькими військовими інформації про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Після цього США включили в список санкцій низку російських суден та компанії, що пов’язані з реалізацією проєкту "Північний потік-2".