У Словаччині заявили, що Європа "сита по горло" невдоволенням України

Російське судно-трубоукладач "Фортуна" Фото з відкритих джерел
Україна за підтримки США стала "проблемою для всіх" через постійне невдоволення з питання поставок газу, пише оглядач словацької газети Denník N Марек Данко.
 
За словами автора статті, "газове" питання завжди було священним для України. Так, після розпаду СРСР Київ не раз погрожував перекрити трубопровід, який постачає російський газ до Європи.
 
Москва знайшла альтернативу у вигляді "Північного потоку-2", зазначив журналіст, додавши, що умови її реалізації влаштовують європейських партнерів.
 
Однак, за словами Данко, така ініціатива сподобалася далеко не всім. "Американці, які теж хочуть продавати, але за іншими, значно вищими, цінами, і українці, які не хочуть нічого робити і навіть не інвестують в сервіс газотранспортної системи на своїй території", – пояснив він.
 
Автор називає ситуацію дивною, зазначивши, що "абсурд — друге ім'я України", яка раз у раз намагається тиснути на жалість західних країн.
 
"Мовляв, ми Вам довірилися, "поклали свою молодість", а тепер ви повинні нас підтримувати. Погрожуйте Росії, вимагайте від неї поступок для нас і все в такому дусі", - іронізує він.
 
Його також обурив той факт, що Київ закликав вписати переговори щодо газу в "нормандський формат". На думку Данко, ніякого зв'язку між конфліктом на Донбасі і угодами щодо газу не існує.
 
Автор зробив висновок, що європейські країни "ситі по горло" постійними уУмовами України, яка перетворилася на "неадекватного партнера". Через що він закликав мінімізувати контакти з нею.