У Римі продадуть віллу з унікальним розписом Караваджо

 Фреска Караваджо
Фреска Мікеланджело Мерізі да Караваджо CNN

Уряд Італії повідомив, що продаж відбудеться 18 січня 2022 року

Римська вілла з єдиним відомим стельовим розписом художника епохи бароко Мікеланджело да Караваджо, буде виставлена ​​на аукціон за рекордну суму – 471 млн євро (545,8 млн доларів). Про це повідомляє CNN.

Як зазначається, вілла "Аврора" розташована за два кроки від Віа Венето — це одна з найвідоміших вулиць у Римі. Вона має шість поверхів, оточена садом і займає територію 2 800 квадратних метрів. У будинку знаходиться безліч творів мистецтва. Так, наприклад, на стелі невеликої кімнати площею 2,75 квадратних метра є фреска Мікеланджело Мерізі да Караваджо, на ній зображені троє богів – Юпітер, Нептун та Плутон, які збираються навколо напівпрозорої кулі. Фреску замовив кардинал Франческо Марія Дель Монте у 1597 році. Професор історії сучасного мистецтва у Римському університеті ла Сапʼєнца Алессандро Дзуккарі на суді заявив, що це єдина фреска Караваджо і оцінив її у 310 млн євро.

Відомо, що вілла також розписана фресками художника епохи бароко Джованні Франческо Барбʼєрі, відомого як Гверчіно, який працював на віллі між 1621 та 1623 роками.

Як повідомляється, "Аврора" зараз належить сімʼї Бонкомпанії Людовізі, нащадкам папи Григорія XV. Обслуговування нерухомості обійдеться дорого. Одна з умов для тих, хто придбає нерухомість, — це витратити 11 млн євро на реставрацію. Держава матиме право переважної купівлі вілли, як обʼєкт мистецтва, що охороняється. Чому був судовий процес щодо неї — не повідомляється. Продати віллу вирішили після тривалої суперечки про спадщину після смерті її власника у 2018 році, принца Ніколо Бонкомпанії Людовізі.

Новини за темою: Найбільшу вуличну фреску в Польщі присвятили серії романів "Відьмак"

Нагадаємо, раніше у регіоні Ламбаеке на півночі Перу археологи виявили фреску з зображенням бога-павука з доіспанської культури Купісніке (Cupisnique). Фахівці вважають, що знахідці близько 3200 років.