У Росії засудили двох чоловіків нібито за продаж Україні деталей ЗРС С-300

Фото з відкритих джерел

Чоловіків звинуватили у державній зраді та шпигунстві

У Росії суд засудив двох осіб за нібито передачу Україні даних про радіолокаційне обладнання зенітно-ракетних систем С-300. Про це повідомляє пресслужба Федеральної служби безпеки.

Згідно з повідомленням, громадянин Росії Денис Лобов і громадянин Вірменії Арарат Хачатрян нібито купували клістрони, які входять до складу С-300, і передавали конкретні зразки зазначених виробів в Україну.

"Придбане радіоелектронне обладнання Лобов зберігав у підвальному приміщенні свого будинку, де здійснював передпродажну підготовку. Після чого Хачатрян організовував незаконне переміщення клістронів в Україну через жителів російсько-українського прикордоння. Кінцевим одержувачем клістронів виступила державна компанія "Укроборонпром", — заявили у ФСБ РФ.

У березні 2020 року для чергової закупівлі клістронів Хачатрян прибув у Росію і був затриманий.

Обидва засуджені за ст. 275 (державна зрада) і ст. 276 (шпигунство) Кримінального кодексу Росії. Лобова засудили до позбавлення волі на 9 років і 6 місяців, Хачатряна — на 10 років і 5 місяців.

Новини за темою: У Росії засудили до 6 років в'язниці голову Меджлісу Рефата Чубарова

Раніше повідомлялося, що так званий верховний суд угруповання "ЛНР" засудив жителя Лисичанська до 12 років позбавлення волі нібито за звинуваченням в "шпигунстві" на користь України.