Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Росії заявили про готовність відключитися від глобального інтернету

Дмитро Медведєв. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

РФ має технології, щоб забезпечити автономну роботу "рунету"

Російська Федерація готова відключитися від глобального інтернету в разі необхідності. Про це заявив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв в інтерв'ю російським ЗМІ.

"Технологічно для цього все готово. На законодавчому рівні також всі рішення прийняті. Але ще раз підкреслюю: це непросто, і цього б дуже не хотілося. Таке рішення є запасним планом на випадок, якщо Росію відключать від глобальної мережі.

Інтернет, як відомо, з'явився в певний час. І, безумовно, ключові права на управління у Сполучених Штатах Америки. Так що потенційно, якщо трапиться щось надзвичайне, якщо у когось зовсім знесе голову, таке може статися", - зазначив він.

Заступник голови Радбезу РФ додав, що Росії надходять також постійні погрози про відключення від міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT.

"Ми навіть були змушені створити свою систему передачі інформації, якщо раптом це станеться, щоб можна було обмінюватися електронними повідомленнями. Те ж саме потенційно може статися і з інтернетом, і тоді у нас не буде доступу до основних вузлів цієї мережі", - уточнив Дмитро Медведєв.

Новини за темою: В Україні викрили міжрегіональну мережу інтернет-агітаторів, керованих із РФ

Нагадаємо, раніше глава української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук повідомляв, що Україна запропонує Заходу від'єднати Росію від міжнародної платіжної системи, якщо в переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі не буде зрушень.