Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Росії стартували вибори до Держдуми: Вони триватимуть до неділі

Держдума Росії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 та 18 вересня – додатковими

У Російській Федерації сьогодні, 17 вересня, розпочалися вибори до Державної думи. Згідно з рішенням Центральної виборчої комісії, голосування триватиме три дні. Про це йдеться на сайті ЦВК РФ.

Згідно з повідомленням, основним днем виборів до Держдуми вважається 19 вересня, а 17 та 18 вересня – додатковими. Розтягнути на три дні вибори вирішили для запобігання поширенню пандемії коронавірусу. Також громадяни Росії у деяких регіонах мають змогу проголосувати онлайн.

Як відомо, виборці обиратимуть 450 депутатів Держдуми Росії – 225 депутатів за партійними списками та ще 225 у мажоритарних округах.

Згідно з даними соціологічних служб, які наближені до Кремля, партії "Єдина Росія" прогнозують понад 40% голосів, партіям КПРФ та ЛДПР – трохи більше ніж 10%, партії "Справедлива Росія – За правду" – 6–8%.

Також росіяни голосуватимуть за керівників девʼяти субʼєктів РФ і депутатів 39 регіональних парламентів.

Крім того, вибори проходитимуть і в тимчасово анексованому Криму, у якому РФ створила чотири мажоритарні округи, попри те, що країни Заходу не визнають вибори до Держдуми на півострові.

Новини за темою: Путін призначив вибори до Держдуми на 19 вересня

Нагадаємо, раніше Європейський парламент опублікував резолюцію, в якій зазначається, що Європейський Союз може не визнати результати виборів до Державної думи Російської Федерації, якщо вони пройдуть із порушеннями. Зокрема, ЄС буде готовий відмовитися від визнання результатів, якщо вибори пройдуть в порушення демократичних принципів і міжнародного права.