Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Польщі затримали сімох українців, які працювали на підпільній тютюновій фабриці

Надвісланський відділ прикордонної служби Польщі

Громадянам України загрожує до 10 років в’язниці

У Польщі в Мазовецькому воєводстві викрили одну з найбільших незаконних фабрик цигарок та затримали 16 осіб, причетних до підпільного бізнесу, семеро з них — українці. Про це повідомили у Надвісланському відділі прикордонної служби Польщі.

Згідно з повідомленням, окрім нелегального виробництва цигарок, продукцію без акцизних марок могли контрабандою вивозити в країни Західної Європи, включаючи Німеччину і Велику Британію. Попередньо збитки Державної скарбниці через несплату податків оцінюються в приблизно 17 мільйонів злотих (понад 4 млн доларів).

У приміщеннях фабрики вилучили повністю обладнану робочу виробничу лінію, професійну пакувальну машину, генератор електроенергії, цигарки, упаковані в картонні коробки із логотипами популярних тютюнових компаній, та багато матеріалів для виробництва.

Окрім машин на суму близько 1,6 мільйона злотих, правоохоронці вилучили понад 1,6 мільйона цигарок і понад 13 тонн готового тютюну. Вартість товарів оцінюється майже в 8 мільйонів злотих (понад 2 млн доларів).

Під час рейду затримали 16 осіб — 9 громадян Польщі та 7 українців, усім висунули обвинувачення в участі в організованій злочинній групі, незаконному виробництві тютюнових виробів, а також у незаконному продажі товарів, позначених підробленим акцизним знаком. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Новини за темою: У Данії "накрили" підпільну тютюнову фабрику: Серед затриманих українці

Нагадаємо, раніше в Іспанії ліквідували масштабне підпільне виробництво сигарет, на якому експлуатували громадян України. Вихідці з країн пострадянського простору, вербували на нелегальне виробництво в ЄС жителів Львівської області, які мають досвід роботи на тютюновій фабриці.