У Німеччині заявили про зближення позицій з США стосовно "Північного потоку-2"

Гайко Маас

Фото з відкритих джерел

Водночас, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас не став робити прогнози з приводу того, чи буде досягнутий прорив на зустрічі Меркель і Байдена

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив про проведення великої підготовки до переговорів зі Сполученими Штатами Америки щодо будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє DW.

"В останні тижні була проведена велика підготовча робота, і я думаю, що за багатьма пунктами ми зблизилися", - сказав очільник МЗС Німеччини.

Водночас, дипломат не став робити прогнози з приводу того, чи буде досягнутий прорив на зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента США Джо Байдена, яка відбудеться завтра, 15 липня.

"Важливо, що мета чітко сформульована, і я впевнений, що ми цю мету досягнемо", - наголосив Маас.

Новини за темою: США продовжать вводити санкції проти "Північного потоку-2", - радник Байдена

Нагадаємо, раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з президентом США Джо Байденом зазначила, що обоє лідерів були єдині в думці, що збереження транзиту газу через Україну є "життєво важливим та неодмінним", тому вона збирається здійснити поїздку у Вашингтон, аби вирішити із США проблеми навколо будівництва "Північного потоку-2".

Крім того, США та Німеччина у зв'язку з фактичним завершенням будівництва газопроводу "Північний потік-2" обговорюють можливі компенсації Україні. Зокрема, йдеться про відшкодування, оскільки Київ може втратити транзит газу з Росії до Європи.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова вести переговори щодо компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2". Водночас він підкреслив, що країна не обов'язково погодиться з пропозиціями. А згодом додав, що умовою для запуску російського трубопроводу може бути лише деокупація українських територій та енергобезпека країни.