Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Німеччині стартував запуск цифрових сертифікатів COVID-вакцинації

Фото з відкритих джерел

У країні повністю завершили вакцинацію 19,9 млн осіб

З 10 червня у Німеччині розпочався процес впровадження цифрового сертифіката вакцинації від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, міністр охорони здоров'я ФРН Єнс Шпан анонсував, що незабаром повністю вакциновані жителі Німеччини матимуть змогу засвідчити факт отримання щеплень за допомогою цифрового сертифіката вакцинації CovPass.

За його словами, мета німецького МОЗ - до кінця червня зробити цифровий сертифікат вакцинації доступним для усіх, хто має право на його отримання, а вже з липня CovPass можна буде використовувати для поїздок всередині Євросоюзу.

Новини за темою: COVID-сертифікати в Україні запровадять через 10-14 днів після ЄС, - Немчінов

"Метою є, щоб цей сертифікат вакцинації могли зчитувати також і в Гельсінкі, Амстердамі та на Майорці. Цим самим ми як Євросоюз також встановлюємо стандарти для міжнародних подорожей", - зазначив Шпан.

Як зазначається, вже зараз користувачі у Німеччині можуть завантажувати мобільний додаток CovPass, а у найближчому майбутньому буде також оновлено застосунок Corona-Warnapp, де так само можна буде додати цифровий сертифікат вакцинації.

Слід зауважити, що цифровий сертифікат не буде заміною традиційному паперовому, що діє у ФРН, а стане лише його доповненням. Це дозволить не носити із собою паперовий документ для того, щоб засвідчити отримання повного курсу вакцинації.

Новини за темою: Тепер остаточно: Європарламент підтримав запровадження COVID-сертифікату

Подати запит на отримання цифрового сертифіката жителі Німеччини зможуть у центрах вакцинації чи у сімейних лікарів, де їм робили друге щеплення. Також центри вакцинації надсилатимуть цифрові ключі тим, хто вакцинувався.

За допомогою цих ключів можна буде завантажити у мобільний додаток цифровий сертифікат вакцинації. Також його можна буде отримати в аптеках, надавши підтвердження отримання щеплень та документ, який засвідчує особу.

Відомо, що наразі в Німеччині повністю вакцинувалися від коронавірусу 19,9 млн осіб, а 39,1 млн осіб, або ж 47% населення, отримали щонайменше одну дозу. 

Новини за темою: Перша країна ЄС погодилась визнавати українські свідоцтва про вакцинацію

Нагадаємо, з 10 червня Естонія ввела в дію нові цифрові сертифікати вакцинації від COVID-19 відповідно до стандарту Європейського Союзу.