У Німеччині розпочалися вибори депутатів у Бундестаг

Бундестаг. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За оцінками експертів, кількість депутатів Бундестагу 20-го скликання може перевищити 900 осіб

У Німеччині сьогодні зранку стартували вибори до однопалатного органу народного представництва ФРН. О 08:00 за місцевим часом (09:00 за київським) відкрилися понад 60 тисяч виборчих дільниць, передає "Укрінформ".

Як відомо, з 54 зареєстрованих у Німеччині партій до виборів допущені рекордні 47, з них 14 – уперше. Загалом зареєстрована рекордна кількість претендентів на місця у федеральному парламенті – 6211.

Правом проголосувати можуть скористатися 60,4 млн із 83,2 млн населення Німеччини. Велика частина з них уже проголосували поштою, у тому числі й канцлерка Ангела Меркель.

Попередні результати оголосять уже сьогодні о 18:00. Перевірятимуть бюлетені будуть до п'яти тижнів.

За даними останніх опитувань розрив у рейтингах основних конкурентів – консервативного блоку ХДС/ХСС і соціал-демократів СДПН становить 1-3%.

За оцінками експертів, кількість депутатів Бундестагу 20-го скликання може перевищити 900. Водночас нинішній склад найвищого законодавчого органу ФРН становить 709 депутати, що робить його другим найчисельнішим парламентом світу після Китаю.

Новини за темою: Вибори канцлера Німеччини: Хто з трьох кандидатів замінить Ангелу Меркель

Нагадаємо, 31 грудня 2020 року канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час свого виступу з новорічним зверненням до громадян заявила, що не планує балотуватися на посаду глави уряду в 2021 році, яку вона займала з 2005 року. 

Минулого тижня відомий Музей мадам Тюссо у Берліні переодягнув воскову фігуру канцлерки Німеччини Ангели Меркель в одяг для відпочинку. Це пов'язано з тим, що вона скоро піде у відставку. З 19 вересня відвідувачі музею можуть побачити воскову фігуру Меркель, одягнену в повсякденну картату сорочку і похідні штани, тримаючи у руках рюкзак та кепку.

Крім того, німецька фірма з Кобурга випустила спеціальну партію плюшевих ведмедиків Ангела Меркель, яка завершує свої повноваження. В іграшки складені ромбом пальці (фірмовий жест політика), намисто, жакет і зачіска. Сама Меркель також отримала такого ведмедика під номер 16, що знаменує термін її перебування на посаді.