Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Німеччині презентували коаліційну угоду: Чи згадується в ній про Україну

Очільники політичних партій Німеччини

Очільники зелених Анналена Бербок (ліворуч) та Роберт Гарбек, кандидат у канцлери від соціал-демократів Олаф Шольц та голова лібералів Крістіан Лінднер (праворуч)

dpa

Новий німецький уряд готовий підтримувати рух України до членства в ЄС

У Німеччині соціал-демократи, "зелені" та "вільні демократи" презентували свою коаліційну угоду, яка містить пункт, в якому вказана готовність підтримувати рух України до членства в Європейському Союзі. Її оприлюднили на сайті Соціал-демократичної партії Німеччини.

Наразі партії не оголосили склад уряду, це зроблять протягом наступного тижня. Однак за даними німецьких ЗМІ, канцлером, очікувано, стане лідер СДП Олаф Шольц. Співлідерка "зелених" Анналена Бербок очолить Міністерство закордонних справ, а інший співлідер Роберт Габек стане міністром з питань економіки та клімату. Водночас лідер "вільних демократів" Крістіан Лінднер очолить Міністерство фінансів.

У своїй коаліційній угоді німецькі партії згадали Україну в контексті збройного конфлікту з Росією та її прагнень до членства в ЄС.

Зокрема партії заявили, що держави Східного партнерства, які декларують бажання вступити до ЄС (Україна, Грузія та Молдова), повинні мати можливість інтегруватися в Євросоюз шляхом послідовних реформ у галузі верховенства права та ринкової економіки.

Новини за темою: У Німеччині почав формуватися коаліційний уряд: Три партії ведуть переговори

Також вони зазначили, що Німеччина допомагатиме Україні у відновленні територіальної цілісності, а також планує посилити енергетичне партнерство, зокрема в питанні відновлюваних джерел енергії та виробництва водню.

Три партії закликали до припинення військових дій на Донбасі та анексії Криму. Вони заявили, що шлях мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та зняття санкцій з Росії залежить від виконання Мінських домовленостей. Водночас у коаліційній угоді жодного разу не згадали про газопровід "Північний потік-2".

Очікується, що формальне призначення уряду відбудеться на початку грудня. Тоді Ангела Меркель завершить свою каденцію канцлера, яка тривала з 2005 року.

Серед інших рішень партії хочуть, щоб до 2030 року Німеччина відмовилась від вугілля, а до 2045 року — від газу, підняти мінімальну заробітну плату, стимулювати перехід населення на електричні автомобілі, а також легалізувати продаж канабісу для рекреаційних цілей.

Новини за темою: Прем'єром Швеції вперше в історії стала жінка

Нагадаємо, раніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся до Ангели Меркель з проханням продовжити урядову діяльність до обрання нового канцлера, попри те, що її повноваження скінчилися.