Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Мексиканській затоці виявили новий вид вусатих китів

Новий вид китів Райса
Новий вид китів Райса Фото Xinhua / REX / Shutterstock

Їх залишилось близько однієї сотні

У Мексиканській затоці дослідники виявили досі невідомий вид вусатих китів, який відразу занесли до вимирачаючих. Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначається, знайдений вид є представником рисових китів Райса, названих на честь американського біолога Дейла Райса. Вони живуть у Мексиканській затоці та добувають їжу переважно на глибині.

При цьому додається, що цих китів визнали зникаючими, оскільки, імовірно, у світі їх лише до 100 особин. У квітні 2019 року вони були включені до Закону про зникаючі види як популяція китів Брайда, яких до цього часу плутали.

Серед ознак рисових китів Райса - доволі великі розміри тіла. Зокрема, вони можуть сягати 13 метрів і важити 30 тонн. Окрім цього, вони мають бічні гребені в області верхньої щелепи. Ці представники морського світу вважаються довгожителями і живуть близько 60 років.

Також їхньою особливістю є звичка спати під поверхнею моря. Втім, на думку вчених, саме це і може становити небезпеку. Оскільки, кораблі з легкістю можуть збивати китів.

Окрім цього, такі представники морського світу постійно страждають від викидів нафти у воду, страйків кораблів, океанічного шуму та заплутування в риболовних снастях.

Новини за темою: Біля берегів Мексики зоологи знайшли новий вид китів. Відео

Раніше повідомлялося, що в Африці дослідники виявили новий вид вимерлої морської рептилії. Вона має надзвичайно гострі зуби, що нагадують пилку.