У Малі в мечеті скоїли напад на тимчасового президента: Його хотіли зарізати

Ассімі Ґоїта Фото з відкритих джерел

Ассімі Ґоїта зміг залишити мечеть без поранень

У столиці Малі Бамако в одній з мечетей під час молитви напали на тимчасового президента, полковника Ассімі Ґоїту. Про це повідомляють Al Jazeera і AFP.

Як зазначається, голову країни атакували двоє чоловіків, коли той молився з нагоди ісламського свята Курбан-байрам. Один з нападників мав ніж, але він промахнувся і вдарив іншу людину. Як повів себе другий нападник невідомо, але Ґоїту вивели з мечеті без поранень.

Нападники вже затримані.

До слова, замах стався через місяць після присяги Ассімі Ґоїти, яка викликала негативну дипломатичну реакцію через те, що полковник був одним із організаторів військового перевороту.

Новини за темою: Військовий путч у Республіці Малі: Хто захопив владу?

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року, у військовому гарнізоні Soundiata-Keïta, що у місті Каті – 15 км від столиці Малі Бамако, – розпочався заколот. На військовій базі була чутна стрілянина. Старших офіцерів взяли під варту. Солдати отримали зброю з арсеналів. В напрямку столиці з Каті вирушили колони бронетехніки та танків, а також вантажівки з озброєними солдатами.

Тоді відбулася низка арештів відомих малійських політичних діячів. Йдеться про голову парламенту Мусу Тімбіне, прем'єр-міністра Бубу Сіссе, міністра оборони Ібрагіма Дахіра Дембеле, голову МЗС Тєбле Драме, а також сина президента Ібрагіма Бубакара Кейти – Каріма.

Пізніше президент Малі Ібрагім Бубакар Кейта заявив, що йде у відставку і розпускає парламент, через кілька годин після того, як солдати, що збунтувалися, затримали його та інших вищих посадових осіб.