У льодовиках Тибету знайшли понад 30 вірусів досі невідомих науці

У Тибеті знайшли десятки невідомих вірусів віком до 15 тисяч років Microbiome

Вчені побували там ще декілька років тому, але результати дослідження опублікували лише на днях

Вчені проаналізували зразки льоду з Тибетського плато та знайшли там геномні послідовності більше ніж 30 вірусів. При цьому більшість з них невідомі науці. Про це повідомляє Microbiome.

Зазначається, що дослідники з Центру полярних і кліматичних досліджень Берда, Центру наук про мікробіом і з кафедри мікробіології Державного університету Огайо (США) проаналізували вершину (6710 метрів над рівнем моря) і плато (6200 метрів над рівнем моря) крижаної шапки Гулія на північному заході Тибетського нагір'я.

Підкреслюється, що вони побували там ще декілька років тому, але результати дослідження опублікували лише на днях.

Для того, аби дістати зразки, вчені пробурили 2 крижані керни на вершині та плато крижаної шапки. А вже в лабораторії дослідники застосували новий "надчистий" метод для аналізу мікробних і вірусних спільнот.

З'ясувалося, що зразки з Тибетського плато налічують аж до 15 тисяч років. В льоді виявили геномні послідовності 33 вірусів: 4 з них відомі науці, а 28 виявились унікальними. При цьому концентрації вірусів були значно нижчими, ніж в океанах або ґрунті.

За словами вчених, льодовики на північному заході Тибетського нагір'я утворювалися поступово, і разом з пилом і газами в їхніх надрах "відкладалися" віруси. Ці "крижані пастки" утримували все, що було в атмосфері під час замерзання кожного шару.

Наголошується, що шари сформували щось на зразок тимчасової шкали, завдяки якій можна більше дізнатися про зміни клімату, мікроби, віруси й гази в різний історичний період.

Новини за темою: Вчені пояснили, чим страшний штам коронавірусу Delta і як себе убезпечити

Нагадаємо, раніше китайські вчені заявили, що виявили низку нових коронавірусів у кажанів. За їх словами, один із них є генетично близьким до SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19.