Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Латвії планують оголосити мобілізацію лікарів через складну ситуацію з COVID-19

Anadolu Agency

Наказ про мобілізацію буде оголошений 2 листопада

Міністерство охорони здоров'я Латвії планує у п'ятницю, 29 жовтня, подати уряду запит про оголошення в країні мобілізації через ситуацію з коронавірусом. Прогнозується, що її введуть 2 листопада. Про це повідомляє Leta.

"Мобілізація означає, що цілеспрямовано плануються і готуються заходи військової або цивільної оборони з метою запобігання загрозі державі або ліквідації її наслідків, використовуючи певні людські, матеріальні та фінансові ресурси", - цитує видання заяву глави Центру медицини катастроф служби невідкладної медичної допомоги Дита Хейберга.

Лікар також пояснила, що повістки отримають співробітники приватних медустанов і медики, які не працюють у сфері охорони здоров'я.

За відмову від мобілізації може загрожувати кримінальна відповідальність.

У МОЗ Латвії розповіли, що наказ про мобілізацію буде оголошений 2 листопада.

Крім цього, глава відомства Даніельс Павлютс зазначив, що планується часткова або локальна мобілізація людських ресурсів.

Очікується, що повістки про мобілізацію буде розсилати МОЗ країни. Відомство також визначить медичні спеціальності, на які вона буде поширюватися.

"У будь-якому випадку мобілізованим лікарям платитимуть з державного бюджету", - додав міністр.

Новини за темою: У вакцинованого президента Латвії виявили COVID-19

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Латвії з 21 жовтня до 15 листопада введуть посилений локдаун через поширення коронавірусу і низький рівень COVID-щеплень. Влада країни визнала, що кампанія з вакцинації майже провалилася.