Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Китаї вчені знайшли нові коронавіруси у кажанів

Фото з відкритих джерел

За їх словами, один із них є генетично близьким до SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19

Китайські вчені заявили, що виявили низку нових коронавірусів у кажанів. Про це повідомляє CNN.
 
Як зазначається, науковець Вейфен Ши з університету Шаньдуна та його колеги зібрали зразки у лісових кажанів у провінції Юньнань на південному заході Китаю в період з травня 2019 року по листопад 2020 року. Зокрема, перевірили сечу і фекалії, а також взяли мазки з рота тварин.
 
"Загалом ми зібрали 24 нові геноми коронавірусу з різних видів кажанів, у тому числі чотири коронавіруси, подібні до SARS-CoV-2", - зазначили дослідники.
 
 
За їх словами, один із нових коронавірусів – це вірусний зразок під назвою RpYN06, знайдений у підковоподібних кажанів (Rhinolophus cornutus), генетично є дуже близьким до SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19.

Це говорить про те, що тісно пов'язані з нинішньою пандемією віруси продовжують циркулювати в популяціях кажанів, зазначають вчені.

Новини за темою: Звіт США підтвердив ймовірність витоку коронавірусу з уханьської лабораторії, - WSJ

Нагадаємо, раніше у Малайзії вчені виявили раніше невідомий коронавірус, який передається від собак до людини. Зокрема, вчені проаналізували мазки з носа понад 300 пацієнтів, які лікувалися від пневмонії у лікарні Саравака. У восьми з них був виявлений раніше невідомий коронавірус, який вчені назвали CCoV-HuPn-2018.

За словами науковців, раніше цей вірус інфікував тільки собак. Чи може він передаватися від людини до людини і як імунітет людей може з ним справлятися, наразі їм лише належить дізнатися.