Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Китаї поширюється новий штам пташиного грипу, що має високу смертність

Курки
pixabay.com

Більшість хворих мали контакт зі свійською птицею, і немає підтверджених випадків передачі вірусу від людини до людини

Зростання кількості жителів Китаю, інфікованих пташиним грипом цього року, викликає занепокоєння з приводу мутації штаму більш заразної для людей форми. Про це повідомляє Reuters.

Китай повідомив Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) про 21 зараження людей підтипом пташиного грипу H5N6 у 2021 році, коли минулого року захворіло п'ятеро осіб. Хоча їхня кількість набагато нижча за сотні інфікованих H7N9 у 2017 році, інфекції серйозні – багато хто з хворих перебуває в критичному стані, щонайменше шестеро людей загинуло.

"Зростання кількості випадків захворювання людей у ​​Китаї цього року викликає занепокоєння. Це вірус, який викликає високу смертність", – сказав Тійс Квікен, професор порівняльної патології у Медичному центрі Університету Еразмус у Роттердамі.

У ВООЗ повідомили, що більшість хворих мали контакт зі свійською птицею, і немає підтверджених випадків передачі вірусу від людини до людини.

У заяві організації від 4 жовтня йдеться про "термінову" необхідність подальшого розслідування, що допоможе зрозуміти ризики поширення пташиного грипу на людей.

Новини за темою: В Індії від пташиного грипу помер 11-річний хлопчик

Раніше повідомлялося, що Китай підтвердив перший випадок зараження людини штамом пташиного грипу H5N6 в провінції Сичуань.