У Франції засудили чоловіка, який дав ляпаса президенту Макрону

Президент Франції Емманюель Макрон. Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Дам’єна Тареля приговорили до чотирьох місяців ув'язнення

У Франції засудили до чотирьох місяців ув'язнення чоловіка, який вдарив президента Емманюеля Макрона. Про це повідомляє Le Figaro.

Згідно з повідомленням, обвинувачений постав перед судом 10 червня через два дні після встановлення фактів. Прокуратура просила для нього 18 місяців ув'язнення.

Як зазначається, 28-річний Дам’єн Тарель під час слухання визнав, що "завдав удар голові держави і вимовив слова, які засуджують політику".

Він також сказав, що "діяв інстинктивно і не замислювався, коли висловлював своє невдоволення".

Сам Емманюель Макрон не подавав скаргу, але справу відкрила прокуратура, яка заявила, що бачить в цьому ляпасі "політичне вираження", підкресливши, що цей жест був "не тільки бажанням завдати удару, але і "бажанням принизити".

Своєю чергою, заарештований друг обвинуваченого, який знімав напад, отримає повістку в суд до кінця другої половини 2022 року у зв'язку зі злочинами, пов'язаними з незаконним зберіганням зброї, знайденої в його будинку.

Новини за темою: Названо ім'я чоловіка, що дав ляпаса президенту Франції Макрону

Нагадаємо, президента Франції Емманюеля Макрона під час візиту на південь країни вдарили по обличчю. Він підійшов до групи громадян й один з присутніх наважився вдарити його. При цьому чоловік вигукував: "Геть Макрономію!". Інцидент потрапив на відео.

Пізніше президент Франції Емманюель Макрон назвав напад на нього в департаменті Дром ні з чим не пов'язаним інцидентом та закликав не перебільшувати його.